Jubileusz XXX-lecia reaktywacji Pilskiego Bractwa Kurkowego „Tarcza”

2 godzin temu

27 czerwca to wyjątkowy dzień dla członków Pilskiego Bractwa Kurkowego „Tarcza”, którzy świętują dzisiaj jubileusz XXX-lecia reaktywacji działalności.

Na strzelnic Bractwa Strzeleckiego w Chodzieży spotkali się członkowie Pilskiego Bractwa Kurkowego „Tarcza” oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych bractw i przyjaciele, aby wspólnie uczcić ten piękny jubileusz. Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia zasłużonym Braciom, doceniając ich wieloletnią działalność na rzecz Bractwa oraz pielęgnowania tradycji.

Gratulacje na ręce prezesa Bractwa – Mariana Giełczyka, złożył Rafał Zdzierela, starosta pilski.

Dzisiejszy jubileusz to piękna okazja, aby oddać szacunek wszystkim tym, którzy z pasją i zaangażowaniem pielęgnowali tradycję bracką w naszym powiecie. Bractwa kurkowe od wieków stanowią istotną część naszej historii i kultury. Życzę kolejnych kolejnych lat pełnych sukcesów – powiedział.

To nie tylko tradycja strzelecka i piękne ceremonie, ale przede wszystkim wspólnota ludzi związanych takimi wartościami jak honor, patriotyzm, odpowiedzialność za lokalną społeczność oraz szacunek dla dziedzictwa przodków.

Jubileuszowym obchodom towarzyszą turnieje strzeleckie, także o zaszczytny tytuł Króla Zielonoświątkowego A.D. 2026.

Pilskiemu Bractwu Kurkowemu „Tarcza ” życzymy kolejnych lat działalności, sukcesów i nieustającej pasji w kultywowaniu tej wyjątkowej tradycji.

Powiat Pilski

Idź do oryginalnego materiału