Ciąg dalszy kadrowych roszad w Metalkas Pałacu Bydgoszcz. Z siódmym zespołem minionego sezonu Tauron Ligi pożegnały się dwie siatkarki, w tym jedna z podstawowego składu.
W bydgoskiej drużynie trwa budowa składu na nowy sezon ligowy. Póki co, klub ogłosił rozstania z kilkoma zawodniczkami, do tego grona teraz dołączyły dwie następne siatkarki.
Przyjmująca i środkowa poza Pałacem
Potwierdziły się wcześniejsze informacje medialne – w Metalkas Pałacu w okresie 2026/2027 Tauron Ligi nie zobaczymy Poli Nowakowskiej. Podstawowa przyjmująca zespołu w minionym sezonie, grała w Bydgoszczy przez siedem lat, w tym w czterech ostatnich sezonach. Wiele wskazuje na to, iż Nowakowska w nadchodzących rozgrywkach przez cały czas będzie występować na parkietach naszej ligi, portal Strefa Siatkówki łączy zawodniczkę z przenosinami do ŁKS-u Commercecon Łódź, gdzie ma przenieść się także rozgrywająca Julia Sobalska, która po jednym sezonie także pożegnała się z Bydgoszczą (łódzki klub na razie tych ruchów jednak nie potwierdził).
Obok Nowakowskiej, z bydgoskim klubem pożegnała się także środkowa Paulina Jędrzejczak, która była w kadrze klubu przez dwa lata, ale nie otrzymywała zbyt wielu szans na grę w elicie.
Sześć zawodniczek rozstało się z Pałacem
W przerwie między sezonami, z Metalkas Pałacem rozstała się szóstka siatkarek. Obok wspomnianych wcześniej Nowakowskiej, Jędrzejczak i Sobalskiej, w Bydgoszczy nie zobaczymy także atakujących Victorii Sandry Foucher (Francuzka szuka nowego klubu) i Moniki Głodzińskiej, która zakończyła sportową karierę oraz środkowej Dominiki Witowskiej.
Drużynę do sezonu poprowadzi nowy szkoleniowiec, już wcześniej było wiadomo, iż kontraktu z siódmym klubem minionego sezonu Tauron Ligi nie przedłużył Dominik Żukowski, który w tej chwili jest na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-22, która przygotowuje się do lipcowych mistrzostw Europy w Holandii (Żukowski jest asystentem szkoleniowca kadry Miłosza Majki).

4 dni temu

















