Kieleccy Mastersi z brązowym medalem mistrzostw świata

3 miesięcy temu

Drużyna Masters Handball Kielce wywalczyła brązowy medal w kategorii +40 podczas rozegranych w chorwackim Omiś mistrzostw świata mastersów. W meczu o III miejsce kielczanie po konkursie rzutów karnych pokonali 14:13 (w podstawowym czasie gry był remis 10:10) Chrobrego Głogów.

Wcześniej w fazie grupowej szczypiorniści ze Świętokrzyskiego pokonali zespół Drama z Grecji 9:3, ulegli litewskiemu Śmarśkai Varena 5:10 oraz zremisowali z Niezniszczalnymi Orlik Brzeg 8:8. W półfinale kielczanie przegrali z portugalskim Pachet 7:8.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, iż udało się zdobyć medal, bo jesteśmy pierwszą drużyną ze Świętokrzyskiego, która stanęła na podium w tego typu zawodach. Oczywiście występuje niedosyt, bo mogliśmy pokusić się o finał, ale postaramy się o to w kolejnych mistrzostwach – powiedział zawodnik Masters Handball Kielce Bartłomiej Kutwin.

Kieleccy Mastersi nie będą mieć chwili odpoczynku, bo już w weekend 8-9 czerwca zagrają w Opolu w mistrzostwach Polski.