Klasyk z Olimpu Wicemistrzem Polski Juniorów U20 w zapasach styl wolny

1 tydzień temu

W dn. 19-21.04.2024 w Staszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w zapasach styl wolny.

Zawodnik JLKS Olimp Janów Lubelski Kacper Łukasik wywalczył II miejsce srebrny medal w kat. wag. 70kg. W walce półfinałowej Kacper położył na łopatki zawodnika Stali Rzeszów Wiktora Kudybę – medalistę Mistrzostw Polski. W finale uległ zawodnikowi Kavkaz Warszawa Zelimkhamanowi Matsukhaevowi obrońcy tytułu Mistrzowskiego.

Pozostali zawodnicy Olimpu wywalczyli punktowane miejsca. JLKS Olimp klubowo zajął 10 miejsce na 50 startujących klubów. Nasz 19-letni Kacper w swojej karierze sportowej ma na koncie 8 medali Mistrzostw Polski w zapasach, w tym Mistrzostwo Polski U17. Kacpra Łukasika wspiera finansowo firma Tom-Stal z Janowa Lubelskiego. Szef firmy Tomasz Cichocki widzi w naszym zawodniku wielki talent sportowy.

Tekst; foto: Tadeusz Kuśmierczyk