Knurów: Metrorower ma wzięcie!

iknurow.pl 2 miesięcy temu

Począwszy od 1 sierpnia w Knurowie oficjalnie ruszyła druga faza największego w kraju i trzeciego w Europie, systemu miejskich wypożyczalni rowerów. Po pierwszym miesiącu funkcjonowania żółte jednoślady wypożyczono 2149 razy. Łączny czas jazdy, które rozpoczęły się w Knurowie to ponad 1377 godzin.

Stacje Metrorowera zostały rozmieszczone w strategicznych punktach miasta, takich jak Centra Przesiadkowe w Szczygłowicach i na ulicy Szpitalnej, a także w pobliżu Urzędu Miasta. Inne lokalizacje obejmują kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata, skwer przy przystanku autobusowym na ulicy Michalskiego, kąpielisko „Leśne Zacisze”, skrzyżowanie ulic Słoniny i Ogrodowej, skrzyżowanie ulic Wrzosowej i Koziełka, ulicę Kosmonautów w pobliżu Klubu Sportowego „Spartan”, przystanek autobusowy „Wojska Polskiego II” oraz Aleję Lipową w sąsiedztwie kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.

Mieszkańcy Knurowa mogą korzystać z rowerów, wypożyczając je dzięki aplikacji Metrorower. Aby wypożyczyć rower, użytkownik musi pobrać aplikację, zarejestrować się, zaakceptować regulamin i doładować konto opłatą inicjalną w wysokości 10 złotych lub dodać kartę płatniczą. Po weryfikacji danych użytkownika przez e-mail, konto zostaje aktywowane, umożliwiając korzystanie z systemu.

Koszt pierwszych 30 minut jazdy Metrorowerem wynosi 1 złoty, za kolejne 30 minut użytkownik dopłaca. Godzina jazdy to koszt 2,50 zł, a dwie godziny wyniosą już 7 złotych. Dostępne są także abonamenty roczne, półroczne i miesięczne, które można znaleźć w szczegółach na stronie operatora.

Posiadacze biletów Transportu GZM, zarówno średniookresowych, jak i długookresowych, oraz osoby z prawem do bezpłatnych przejazdów, mogą korzystać z Metroroweru bezpłatnie przez 60 minut dziennie. Aplikacja pozwala nie tylko na uruchomienie roweru i dokonanie płatności, ale również na zlokalizowanie najbliższej stacji czy dostępnego jednośladu. Użytkownicy mogą zarezerwować rower na pierwsze 15 minut, aby uniknąć braku dostępnych rowerów. Funkcja postoju podczas wypożyczenia umożliwia przerwanie podróży bez konieczności zwracania roweru.

System Metrorower oferuje jednoślady IV generacji wyposażone w nadajniki GPS, co pozwala na swobodne przemieszczanie się między gminami i pozostawianie rowerów w innych miejscowościach. Modele SmartBike 2.0 są lżejsze, bardziej dynamiczne i wygodne, co sprawia, iż korzystanie z nich pozostało bardziej komfortowe.

Warto jednak pamiętać, iż pozostawienie roweru poza stacją wiąże się z dodatkową opłatą dla użytkownika, a rower może być od razu wypożyczony przez kolejną osobę. System pozwala na bezproblemowe przemieszczanie się między miastami bez konieczności zwracania roweru w każdej mijanej miejscowości.

Idź do oryginalnego materiału