Knurów: „Niebiescy” wygrali z Concordią

iknurow.pl 7 miesięcy temu

Piłkarze Concordii Knurów przygotowują się do rundy rewanżowej Klasy Okręgowej sezonu 2023/2024. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa rozegrali w sobotę trzeci mecz kontrolny. Po porażce z Unią Racibórz i zwycięstwie z Wilka Wilcza knurowianie mierzyli się z rezerwami Ruchu Chorzów. Lepsi okazali się zawodnicy „Niebieskich”, którzy wygrali w Knurowie 3:0 (1:0).

Chorzowianie występują na tym samym poziomie rozgrywkowym, tyle iż w grupie Katowice-Sosnowiec i zajmują trzecie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej. W dzisiejszym spotkaniu przez dłuższy Concordia była równorzędnym przeciwnikiem dla ekipy Ruchu. Nie dopuszczała do groźnych sytuacji pod własną bramkę, a sami próbowali kontratakować. Pierwszy błąd w obronie nastąpił tuż przed przerwą i wówczas rywale objęli prowadzenie.

W drugiej części w zespole trenera Kupisa szansę gry otrzymali rezerwowi. Knurowianie próbowali odrobić straty, ale albo zabrakło zimnej krwi w polu karnym przeciwnika lub zawiodło ostatnie podanie do kolegi z drużyny. Rezerwy Ruchu były pod tym względem bardziej konkretne czego efektem były trafienia z 62 i 84 minuty gry.

Za tydzień Concordia Knurów rozegra kolejny mecz kontrolny. Przeciwnikiem knurowskiego zespołu będzie Naprzód Syrynia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00 na na kompleksie boisk wielofunkcyjnych przy Alei Lipowej.