Kolarze "Ziemi Brzeskiej" na trasach MTB w Koźminku i Rydułtowach

W sobotę (18.03), młode zawodniczki i zawodnicy klubu kolarskiego „Ziemia Brzeska” wystartowali w zawodach MTB na trasach dwóch miejscowości: w Koźminku oraz w Rydułtowach. Najwyższą pozycję, bo 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczyła Wiktoria Madejska.

Na Śląsku w Rydułtowach pojechali Helena Szetelnicka i Piotr Szetelnicki, natomiast w Wielkopolsce wystartowała liczniejsza grupa naszych kolarzy: Łukasz Tokarczyk, Zofia Wojdyła, Hanna Wojdyła, Wiktoria Madejska i Zuzanna Wojdyła.

W 2. etapie Rydułtowskiego Festiwalu Rowerowego, najmłodsza zawodniczka „Ziemi Brzeskiej” Helena Szetelnicka zajęła 4. miejsce, a Piotr Szetelnicki w kat. open dojechał do mety na 5. pozycji.

Niemal w tym samym czasie rozgrywał się XXIV Koźminecki Wyścig Kolarski MTB. W kategorii żaczka 2. miejsce zajęła Wiktoria Madejska. Na 4. pozycji uplasowała się Zuzanna Wojdyła, a Hanna Wojdyła była 7.

W kategorii młodziczek 9. miejsce zajęła Zofia Wojdyła, natomiast Łukasz Tokarczyk w kat. młodzik nie ukończył wyścigu po awarii roweru (pęknięty łańcuch).

XXIV Koźminecki Wyścig Kolarski MTB (fot. GregKmk)