Kolejne sukcesy młodych kielczan

6 dni temu

Szymon Turkowski z Nosanu Kielce zdobył brązowy medal bilardowych mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Dwa krążki w tej samej dyscyplinie na turnieju w Rękoraju, wywalczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach.

Na starcie III Mistrzostw Polski Młodzików, które rozegrano w Kielcach, stanęło 32 najlepszych bilardzistów wyłonionych w klubowych kwalifikacjach. Szymon Turkowski, którego trenerem jest Marek Karlikowski, wywalczył brązowy medal. Mistrzem kraju został reprezentujący barwy UKS Fair Play Jaworzno, 10-letni Borys Tomczak. W finale pokonał 3:2 Antoniego Iwanickiego z klubu Pub Duet Tomaszów Mazowiecki.

W Rękoraju (powiat piotrkowski) odbyły się I Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Parach. Świetnie się spisały w nich młode bilardzistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach. Podopieczne Macieja Życińskiego, Łukasza Kurka i Katarzyny Wesołowskiej wywalczyły srebrny i brązowy medal. Zosia Sołtysiak i Maja Szymańska przegrały w finale 0:3 z reprezentantkami UKS Snikers Rękoraj. Izabela Kubicka i Lidia Brama uległy w półfinale koleżankom z Kielc 2:3.

Bilardowe mistrzostwa Polski w kategorii młodzików / Fot. Rafał Szymczyk – Radio Kielce