Re-Plast Unia Oświęcim niepokonana! Dziewiąte zwycięstwo z rzędu – Texom STS Sanok pokonane 4:1

oswiecimonline.pl 2 godzin temu

Dziewiąte zwycięstwo z rzędu zanotowali hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim, którzy w meczu 9. kolejki TAURON Hokej Ligi pokonali na wyjeździe Texom STS Sanok 4:1. Mistrzowie Polski, grający w takim samym składzie jak podczas piątkowego starcia z Zagłębiem Sosnowiec, potwierdzili swoją znakomitą formę i kolejny raz nie dali szans rywalom.

Re-Plast Unia Oświęcim niepokonana!

Przebieg meczu

Mecz rozpoczął się od spokojnej pierwszej tercji, w której żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki, mimo iż Unia zdominowała Sanok pod względem liczby oddanych strzałów. Dopiero w drugiej tercji oświęcimianie znaleźli sposób na obronę rywali. W 28. minucie Henry Karjalainen, po asyście Jere Vertanena i Ville Heikkinena, otworzył wynik meczu na 1:0. Kilka minut później, w 34. minucie, Erik Ahopelto wykorzystał podanie Carla Ackereda oraz Karjalainena, podwyższając prowadzenie Unii na 2:0.

Sanok nie zamierzał się poddać i w 49. minucie meczu, podczas gry w przewadze, Karol Biłas zdobył bramkę kontaktową po asyście Davida Thomsona. Nadzieje gospodarzy na odwrócenie losów spotkania zostały jednak gwałtownie rozwiane, gdy minutę później Christopher Liljewall, po podaniu Romana Diukowa, zdobył trzecią bramkę dla Unii.

W 54. minucie Daniel Olsson Trkulja, po asyście Sama Marklunda, ustalił wynik meczu na 4:1, przypieczętowując kolejne cenne zwycięstwo dla mistrzów Polski.

Kontrola nad meczem

Unia Oświęcim przez cały mecz miała przewagę, co potwierdza liczba oddanych strzałów – 46 strzałów Unii do 25 Sanoka. Zespół mistrza Polski zagrał skutecznie, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł, co umożliwiło kontrolowanie gry przez większość czasu.

Skrócony przebieg meczu:

• 0:1 Henry Karjalainen – Jere Vertanen, Ville Heikkinen (28:12, 5/4)
  • 0:2 Erik Ahopelto – Carl Ackered, Henry Karjalainen (33:56)
  • 1:2 Karol Biłas – David Thomson (48:46, 5/4)
  • 1:3 Christopher Liljewall – Roman Diukow (49:04)
  • 1:4 Daniel Olsson Trkulja – Sam Marklund (54:09)

Statystyki meczu:

• Minuty karne: 8 (Sanok) – 6 (Unia)
  • Strzały: 25 (Sanok) – 46 (Unia)
  • Widzów: 1600

Podsumowanie

Re-Plast Unia Oświęcim kontynuuje swoją doskonałą formę w rozgrywkach TAURON Hokej Ligi, notując dziewiąte z rzędu zwycięstwo. Drużyna pod wodzą Krzysztofa Majkowskiego (w zastępstwie chorego Nika Zupančiča) pokazała wysoką klasę, a skuteczność i dyscyplina w grze pozwoliły na zdobycie kolejnych trzech punktów. Texom STS Sanok mimo momentów walki nie był w stanie dorównać rywalowi, a różnica w liczbie strzałów obrazuje dominację oświęcimian.

W kolejnych meczach Unia będzie starała się utrzymać swoją zwycięską passę i walczyć o kolejne punkty w drodze po obronę tytułu mistrza Polski.