Konkurs plastyczny Zwierzodrzew rozstrzygnięty. Poziom bardzo wysoki, rekordowa liczba zgłoszeń

1 rok temu

Konkurs Zwierzodrzew. Trzecia odsłona artystycznej zabawy

Pod hasłem Zwierzodrzew odbyła się trzecia edycja konkursu plastycznego. Artystyczną zabawę zorganizowały dla dzieci w wieku 6-9 lat wspólnie Galeria Sztuki Współczesnej i Grupa LELLEK z Opola oraz Dobroteka z Dobrodzienia.

– Dość powiedzieć, iż w ubiegłym roku mieliśmy ponad 70 prac. Teraz przyszło ich aż 604 – mówi Józef Chyży z GSW w Opolu, jeden z jurorów.

Okazuje się, iż jury nie miało prostego zadania. Temat „Zwierzodrzew” rozpalił wyobraźnię młodych artystów i uruchomił wielkie talenty.

– Poziom był naprawdę bardzo wysoki. Dlatego selekcjonowaliśmy prace w kilku etapach. Odpowiedź młodych twórców była zaskakująca, i pod względem tematycznym, i technicznym. Doceniliśmy prace szczere i dziecięce. Pracuję z dziećmi od 15 lat i doskonale wiem, na jakim poziomie potrafią pracować. Oszustwa z wyraźną pomocą dorosłych od razu są widoczne.

Dziecięca odpowiedź na „Zwierzodrzewa”

Jak podkreśla Józef Chyży, motyw przewodni był bardzo wdzięczny i bajkowy. Dlatego, iż związany z naturą i zwierzętami. Zadanie polegało na przygotowaniu hybrydy łączącej organizmy roślinne z wybranymi zwierzętami. To z kolei dało wiele możliwości.

Laureatka pierwszej nagrody, elektrycznej hulajnogi ufundowanej przez firmę LELLEK, pochodzi z Niemodlina. Jej pasją są sztuki plastyczne. W rozmowie z „O!polską” podkreśliła, iż koncepcja jej pracy zmieniała się, aż do momentu, w którym zyskała pożądany efekt.

– Stworzyłam meksykańskiego zwierzodrzewa. Na mojej pracy można wypatrzeć m.in. kota i tygrysa. Ale jest też głowa sowy, myszy i wilka. Myślę, iż ten konkurs był dla mnie wymarzony. Bardzo lubię rysować zwierzęta i naturę, mam ponad 200 flamastrów – opowiada Maria Wickiewicz.

– Tworzenie tej pracy było bardzo ekscytujące. Do tego stopnia, iż budziłam się z pomysłami w środku nocy – relacjonuje laureatka.

Za wsparcie i motywację dziękowała rodzicom, dziadkowi i swojemu nauczycielowi plastyki.

Biznes wspiera lokalną kulturę

– Jesteśmy partnerem tego konkursu już od trzech lat, ale to jedna z wielu naszych kooperacji z GSW. Jesteśmy z tego bardzo dumni – podkreśla Błażej Jarząb, Business Development & Marketing Manager w firmie LELLEK.

– Poza sprzedażą zależy nam na wspieraniu kultury, a przez to naszych dzieci. W Grupie LELLEK chcemy się dzielić wypracowanym zyskiem po części z opolanami i regionem. To się udaje m.in. przez takie konkursy jak Zwierzodrzew.

Błażej Jarząb podkreśla, iż LELLEK wspiera GSW także w organizacji letniego cyklu kina pod chmurką w placu za galerią.

Dodajmy, iż po rozdaniu nagród i otwarciu wystawy, odbył się festyn rodzinny dla mieszkańców Opola tuż przy salonie LELLKA.

Od początku trwania konkursu plastycznego GSW, inicjatywę wspiera także Dobroteka z Dobrodzienia.

– Ideą tego konkursu jest promocja artystycznej duszy dziecka. Poprzez udział z zabawie mogą się wyrazić. Również przy okazji oderwać od komputera i telefonu. Bardzo się cieszymy, iż konkurs Zwierzodrzew spotkał się z tak dużym odzewem z całej Polski a choćby z zagranicy. To potwierdza, iż ma już renomę – uzupełnia Anna Spakowska z Dobroteki.

Konkurs Zwierzodrzew [LAUREACI]

  • I miejsce – Maria Wickiewicz
  • II miejsce – Agata Gresowa
  • III miejsce – Aleksander Abramiuk

Wyróżnienia:

  • Grzegorz Pintera
  • Igor Skowroński
  • Helena Markowska

Dodajmy, iż laureaci otrzymali cenne nagrody. Za drugą lokatę autor otrzymał deskorolkę z rysunkami Józefa Chyżego z GSW, za trzecią – zestaw plastyczny od GSW. Na laureatów czekały również prenumeraty pisma Świerszczyk oraz kolorowe pufy ufundowane przez Dobrotekę.

Idź do oryginalnego materiału