Podopieczne trenera Michała Piotrowskiego zakończyły pierwszy dzień rywalizacji z kompletem trzech zwycięstw, wygrywając swoją grupę i zapewniając sobie awans do najlepszej ósemki turnieju.
Łomżynianki zmierzyły się z mistrzyniami województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. We wszystkich spotkaniach zaprezentowały wysoką formę, skuteczność oraz doskonałą współpracę zespołową.
W pierwszym meczu koszykarki SP 4 pokonały SP 11 Elbląg 52:30. Następnie wygrały z SP 10 Ostrołęka 41:32, a na zakończenie dnia nie dały szans PSP Oleśnica, zwyciężając aż 70:16.
- Dziewczęta pokazały dziś ogromny charakter, determinację i wolę walki. Od pierwszego do ostatniego meczu były bardzo skoncentrowane i realizowały założenia taktyczne. Cieszy mnie przede wszystkim zespołowość i wzajemne wsparcie na boisku. To dopiero pierwszy krok, ale wykonaliśmy go bardzo pewnie - podkreślił trener Michał Piotrowski.
Szkoleniowiec















