Koszykówka: Żubry wygrały u siebie, Tur poległ na wyjeździe

dziendobrybialystok.pl 2 godzin temu

W kratkę grały podlascy drugoligowcy w koszykarskiej lidze. Żubry przed własną publicznością pokonały zespół AZS AWF Warszawa 80:75 organizując jeszcze uroczyste pożegnanie Arkadiusza Zabielskiego. Tur Bielsk Podlaski, który w sobotę rozpoczął sezon zaliczył porażkę w Legionowie z RJ House Legion 75:85. Żubry Białystok: Wygrana na powitanie To było emocjonujące widowisko zakończone happy-endem. Żubry pokonały rywali 80:75 z bardzo wymagającym rywalem, który rok temu wygrał z nimi rywalizację. Białostoczanie przez 3 kwarty przeważali, ale w ostatniej kwarcie przysnęli i efektem była nerwowa końcówka spotkania. Kibice wychodząc z hali cieszyli się z dobrej gry białostoczan w ataku, ale kręcili głową oceniając niezbyt pewną grę w obronie. Przed meczem władze klubu i kibice podziękowali za grę Arkadiuszowi Zabielskiemu, który spędził w barwach Żubrów 15 sezonów. Klub ze stolicy Podlasia zastrzegł numer trzynasty, z którym Zabielski grał w lidze. Mecz zaczął się niecelnymi próbami rzutów za 3 punkty w wykonaniu obu ekip. Pierwsze kosze zdobyli goście z rzutów osobistych Natana Zubera. Żubry pierwszy celny rzut uzyskali dopiero po 2 minutach i 36 sekundach gry, kiedy Krystian Tyszka celnie rzucił zza linii 6,75 metra. Potem przez kilka