Unia pokazała moc

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz w starciu na własnym boisku z Gedanią Gdańsk pokazali swoją moc. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa bez najmniejszych problemów rozbili rywali 5:0. Pierwszy gol wpadł jednak dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. – Przez pierwsze minuty gospodarze przeważali. Tworzyli liczne sytuacje podbramkowe, choć nie zawsze kończyły się one strzałami. Dopiero w samej końcówce Krzysztof Biegański wykonał rzut wolny i umieścił piłkę w siatce – relacjonuje klubowa strona.

Po zmianie stron zespół z powiatu poznańskiego już całkowicie zdominował wydarzenia na boisku. Za sprawą tego zwycięstwa Unia awansowała na siódme miejsce w tabeli. O kolejny komplet punktów swarzędzanie powalczą w przyszłą sobotę w Nowych Skalmierzycach, gdzie zmierzą się z tamtejszą Pogonią. Drugi nasz III-ligowiec, Kotwica Kórnik tego samego dnia zagra o godz. 14.00 zmierzy się przed własną publicznością z liderującym w tabeli Sokołem Kleczew. W minionej kolejce beniaminek z powiatu przegrał w Słupsku z tamtejszym Gryfem 1:3 i jest w tej chwili klasyfikowany na dwunastej pozycji. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Gedania Gdańsk 5:0 (1:0)
Bramki: Krzysztof Biegański (45), Dominik Chromiński (56), Gracjan Goździk (65), Tymoteusz Klupś (77, karny), Mateusz Maluśki (85).

Gryf Słupsk – Kotwica Kórnik 3:1 (3:0)
Bramki: Damian Mosiejko (17, karny), Mateusz Koniuszy (20), Dawid Więckowski (29) – Patryk Bordych (86).