KS Dąbrowa, ASPR Zawadzkie, Gwardia II Opole i OSiR Komprachcice skończyły sezon

1 tydzień temu

KS Dąbrowa

Wypada zacząć od szczypiornistek KS-u Dąbrowa, które rywalizowały w grupie IV składającej się, poza nimi, z siedmiu drużyn z województwa śląskiego i duetu z Krakowa. Zmagania te podopieczne Andrzeja Dolipskiego zakończyły na ósmej pozycji, czyli tak jak pierwszą rundę, ale progres był ewidentny (pełna tabela TUTAJ).

KS Dąbrowa. Fot. Materiały klubu

O ile wtedy zdobyły zaledwie sześć punktów po ograniu dwóch wyraźnie najsłabszych drużyn, tak w rundzie rewanżowej zyskały ich dwa razy więcej, co dało im łącznie 18 „oczek” (bilans bramkowy 451:493). Wówczas to, poza odstającym od reszty duetem, ograły także Kusego Kraków i Start II Pietrowice Wielkie. A kilka brakowało i zapunktowałyby też w starciach z KS-em Bystra i Startem Michałkowice. Postawiły się również AZS-owi AGH Kraków. Wyraźnie gorsze były jedynie od Pogoni Zabrze i Ruchu II Chorzów.

ASPR Zawadzkie

Jako „rodzynek” z Opolszczyzny w innej strefie walczyli również panowie z ASPR-u Zawadzkie. Oni zostali przydzieleni także do „IV”. Tam ponadto grały cztery ekipy z województwa śląskiego, po trzy z Małopolski i z ziemi świętokrzyskiej oraz jedna z Podkarpacia.

ASPR Zawadzkie. Fot. Materiały klubu

Team z powiatu strzeleckiego zakończył zmagania tuż za podium tabeli, z 45 punktami na koncie (bramki 727:625), czyli trzema mniej od wicelidera. W tym wypadku druga runda też była lepsza, bo na półmetku mieli 22 „oczka”. Łącznie zanotowali 15 zwycięstw i siedem porażek (pełne zestawienie TUTAJ).

Gwardia II Opole i OSiR Komprachcice

Wychodzi więc na to, iż najlepiej zaprezentowały się rezerwy Gwardii Opole, które w ramach grupy I finiszowały na trzeciej lokacie. Na piątej tamże skończyli przedstawiciel OSiR-u Komprachcice. Poza nimi w tej strefie rywalizowało pięciu przedstawicielu województwa wielkopolskiego, trzech dolnośląskiego i jeden team z Zielonej Góry.

Gwardia II Opole. Fot. Materiały klubu

W porównaniu z pierwszą rundą w obu przypadkach nastąpiła poprawa, jeżeli chodzi o miejsca. Opolanie uzbierali sześć punktów więcej, a łącznie 46 (16 zwycięstw, cztery porażki – stosunek bramek 678:575). A to sprawiło z kolei, iż awansowali o dwie pozycję. Natomiast team spod Opola ugrał pięć „oczek” mniej niż w pierwszej rundzie, ale liczba 31 tychże (po 10 wygranych i przegranych, gole 542:520) pozwoliła finalnie awansować o jedno miejsce (pełna tabela TUTAJ).

OSiR Komprachcice. Fot. Materiały klubu
Idź do oryginalnego materiału