Ksiądz Tomasz Szady i Katarzyna Falkowicz na podium. Drużyna Michała Kitlińskiego najlepsza w Polsce!

12 godzin temu

W dniu 14 września 2024 roku, odbyły się biegi, do których przystąpili hrubieszowscy biegacze. W Tomaszowie Lubelskim ks. Tomasz Szady stanął na podium. W Lublinie Katarzyna Falkowicz – druga. W innym lubelskim biegu drużyna Michała Kitlińskiego najlepsza w Polsce.

Biegali ku pamięci żołnierzy września 1939

W Tomaszowie Lubelskim, pod bacznym okiem dyrektora OSiR Mirosława Fusa, został zorganizowany 13. Półmaraton Tomaszowski Pamięci Żołnierzy Września 1939 roku. Podczas biegu rywalizowano również w kategorii Mistrzostw Województwa Lubelskiego, która pokryła się z klasyfikacją open.

Klasyfikacja najlepszych, kobiety:

1. Aleksandra Jakubczak z Zamościa – 1:28,47 godz,

2. Ewa Wiatrzyk z Łaszczowa – 1.37:47,

3. Anna Śliwa z Tomaszowa Lubelskiego – 1.39,20

Brak kobiet z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego.

Mężczyźni:

1. Grzegorz Pawlak z Topoli – 1.16:38 godz,

2. Andrzej Orłowski z MKS Lubartów – 1.19:08,

3. Tomasz Szady z Unii Hrubieszów – 1.24:55, (3. w kat. M 30)

4. Marcin Repecki z Zamościa,

5. Kacper Łaba z Tomaszowa Lubelskiego.

7. Janusz Kawarski Unia Hrubieszów 1.32:22 (4. w kat. M30)

16. Łukasz Bogucki Horodło 1.38:51 (6. w kat. M.30)

28. Józek Krawczyk Hrubieszów – 1.57:42 (4. w kat. M50)

Bieg ukończyło 50 osób, w tym 14 kobiet.

Komunikat z zawodów strona FRS →

Czytaj: Tradycyjnie – hrubieszowscy modelarze na podium i w TV Lublin! [WIDEO]

Lublin – Bieg Koziołka, 2024-09-15, 9:00

Pod bacznym okiem dyrektora biegu Piotra Kitlińskiego został zorganizowany bieg Koziołka liczący 10 km z trasą atestowaną.

Kobiety

1. Dominika Łukasiewicz Ostrowiec Świętokrzyski 36:29 min

2. Katarzyna Falkowicz Lublin (Unia Hrubieszów) 39:44 2. w kat. K30)

3. Joanna Szmit Lublin 39:55

Mężczyźni

1. Andrzej Starzyński Końskowola 31:47

2. Michał Żuchowski Ostrowiec Świętokrzyski

3. Michał Biały SKB Kraśnik 33:09

25. Piotr Bitner Hrubieszowska Grupa Biegowa 38:41 (9. W kat. M40)

34. Emil Piotrowski Hrubieszowska Grupa Biegowa 39:36 (12 w M30)

62. Dawid Gęśla Hrubieszów 42:27 (26 w M30)

282. Bartosz Zińczuk Mircze 57:15 (45. W M16)

Bieg ukończyło 424 osoby, w tym 98 kobiet.

Zobacz: Piłkarskie ligi 7-8 września i młodzież

Drużyna Michała Kitlińskiego najlepsza w Polsce!

W 12 miejscowościach w Polsce został rozegrany VIII PKO Bieg Charytatywny, do którego w Lublinie przystąpiły 62 drużyny, w tym zestawiona przez wnuka niżej podpisanego – Michała. Bieg odbył się na stadionie i polegał na pokonaniu w ciągu godziny, jak najwięcej okrążeń przez pięcioosobowe sztafety.

Drużyna w składzie::

Michał Kitliński,

Bartosz Kitliński,

Maciej Hołub,

Kamil Oleszek,

Szymon Żywko

przebiegła 53 okrążenia, co okazało się najlepszym wynikiem nie tylko w Lublinie, ale i w Polsce.