Legia i Jagiellonia z wygranymi

id-24.pl 2 dni temu

Kapitalny start w rozgrywkach Pucharu Konferencji zaliczyły dwa polskie zespoły – Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Pierwszy zespół pokonał w stolicy Polski 1:0 faworyzowany hiszpański zespół Betis Sewilla po trafieniu Kapuadiego w 23. minucie spotkania, natomiast ekipa z Białegostoku sprawiła mega sensację, pokonując 2:1 w Kopenhadze miejscowy FC. Gospodarze prowadzili od 12. minuty po trafieniu Hatzidiakosa. Polski zespół wyrównał na 1:1 po kapitalnej bramce Pululu (najlepszy zawodnik Jagiellonii) w 51. minucie spotkania. Kiedy wydawało się, iż spotkanie zakończy się remisem, decydujący cios w ostatniej minucie doliczonego czasy zadał gospodarzom Czurlinow.

W Lidze Konferencji uczestniczy 36 zespołów. Faworytem rozgrywek jest angielska Chelsea. Trzeba zająć co najmniej 24. lokatę w fazie grupowej, aby uczestniczyć w barażach o awans do 1/8 finału lub znaleźć się w czołowej ósemce, żeby awansować bezpośrednio do tej fazy.