Lekkoatleci pilskiej Gwdy w Lublinie zdobyli 19 pkt do OWSM

2 miesięcy temu

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie rozpoczęli letni sezon sportowy 2024 dotyczący imprez mistrzowskich w ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego w bieżącym roku.

Pięcioro czołowych juniorów młodszych tego klubu wcześniej zakwalifikowało się do udziału w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jednocześnie ma rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U18.

Trzydniowe zawody zostały przeprowadzone na stadionie w Lublinie. Była zatem szansa zdobywania nie tylko punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego, ale również wywalczenia medalu Mistrzostw Polski U18. Z tej szansy skorzystała zaledwie szesnastoletnia Wiktoria Wójcik – podopieczna trenera Ignacego Krzewińskiego, która niespodziewanie w rzucie oszczepem zdobyła brązowy medal z nowym rekordem życiowym 45,08 m. Dodatkowo zakwalifikowała się do finału rzutu dyskiem, ostatecznie zajmując w nim 12 miejsce z wynikiem 31,22. Cieszy fakt, iż Wiktoria jest córką Iwony Wójcik z d. Czerwińskiej, aktualnie nauczycielki SP5 w Pile, która w nieodległej przeszłości była również czołową lekkoatletką PLKS „Gwda”.

Wszyscy pozostali zawodnicy Gwdy zajęli w tej wielkiej imprezie punktowane miejsca: 9 m. – Hubert Margowski – 2000prz- 9:22,15, 13 m. – Jakub Kulpa – 3000 m – 9:05,66, 18 m. – Konrad Kadecki – 3000 m – 9:26,80, 20m.- Ignacy Adler- oszczep- 46,34.

Łącznie zawodnicy „Gwdy” zdobyli 19 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.