Lekkoatletyczne zmagania uczniów szkoły w Mąkoszycach

W sobotę (3. czerwca), na miejskim stadionie w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce. Spory sukces w sportowej imprezie odnieśli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach. Młodzi lekkoatleci zdobyli 18 miejsc na podium.

I miejsce zajęli: Karina Gawroniuk – rzut oszczepem, Natalia Mazur – 600 m, Maja Rutkowska – pchnięcie kulą, Milena Rzońca – 1000 m, Adrian Fediów – 2000 m, Marcel Bednarz – rzut oszczepem, Szymon Piotrowski – 100 m i 300 m, Maciej Łużyński – pchnięcie kulą, Rafał Tkacz, Franciszek Górawski, Marcin Puzanów, Maciej Łużyński – sztafeta szwedzka chłopców

II miejsca zajęli: Piotr Tatarczuk – 600m, Adrian Fediów, Michał Górnicki, Szymon Piotrowski, Franciszek Kalinowski – 4×100 m, Karina Gawroniuk, Natalia Mazur, Rzońca Milena, Blanka Kłembicka – 4×100 m, Julia Piotrowska, Hanna Matuszczak, Lena Bandrowska, Zuzanna Gawroniuk – sztafeta szwedzka.

III miejsca zajęli: Franciszek Kalinowski – 300m, Marcin Puzanów – 100m, Maciej Łużyński – rzut piłeczką palantową, Hanna Matuszczak – 600m

Kolejnym etapem zawodów były Mistrzostwa Województwa SZS i LZS w Opolu. W mistrzostwach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu medale zdobyli:

Gawroniuk Karina – srebrny medal w rzucie oszczepem, Fediów Adrian – brązowy medal w biegu na 2000 m. Bardzo dobrze wypadł również Szymon Piotrowski, zajmując piąte miejsce w biegu na 100 i 300 metrów.

W mistrzostwach organizowanych przez Ludowe Zespoły Sportowe dla szkół wiejskich i miast do 5 tysięcy mieszkańców medale zdobyli:

Gawroniuk Karina – złoty medal w rzucie oszczepem, Piotrowski Szymon – złoty medal w biegu na 300 m, Fediów Adrian – srebrny medal w biegu na 2000 m, Matuszczak Hanna – brązowy medal w biegu na 600 m, Rzońca Milena – brązowy medal w biegu na 1000 m, sztafeta olimpijska w składzie: Piotrowski Szymon, Kalinowski Franciszek, Fediów Adrian