Lider nie miał żadnych szans

2 godzin temu

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz są w coraz lepszej formie. W meczu 9 kolejki podopieczni Tomasza Bekasa po koncertowej grze pewnie wygrali z dotychczas niepokonanym liderem rozgrywek, Flotą Świnoujście 4:1. – W związku z późnym przyjazdem drużyny gości do Swarzędza, mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Drobny poślizg nie wprowadził jednak rozprężenia u piłkarzy. Wręcz przeciwnie: od początku zapewnili kibicom sporo emocji – czytamy na stronie klubu. Unia już w pierwszej połowie wypracowała sobie bezpieczną przewagę i później mogła kontrolować wydarzenia na boisku.

Po tym efektownym zwycięstwie zespół ze Swarzędza awansował na piąte miejsce w tabeli. W środę Unia rozegra kolejny interesujący mecz. Wybierze się do Kluczborka, gdzie z tamtejszym MKS zawalczy o awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Drugi nasz III-ligowiec, Kotwica Kórnik w tej chwili plasuje się na trzynastej pozycji. W ostatniej serii spotkań beniaminek przywiózł trzy punkty z Wolina. Następna kolejka w przyszły weekend. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Flota Świnoujście 4:1 (2:0)
Bramki: Gracjan Goździk (15), Filip Tonder (43), Krzysztof Biegański 2 (49, 65) – Bartosz Krzysztofek (56).

Vineta Wolin – Kotwica Kórnik 1:3 (0:2)
Bramki: Marcin Gawron (55) – Krystian Pawlak (26), Adam Borucki (45), Filip Wełniak (85).