Mamy to! Superpuchar Polski trafił do Płocka! Nafciarze nie dała szans kielczanom

1 tydzień temu

W sobotę – 7 września – w łódzkiej Atlas Arenie odbywał się pierwszy w historii Superpuchar Polski. Zdobywcą trofeum została ORLEN Wisła Płock, która pokonała Industrię Kielce 27:23, dzięki czemu dopisała na swoje konto trzeci tytuł w tym roku.

I połowa

Wynik pierwszego Superpucharu Polski w historii otworzył Miha Zarabec, po czym z dobitki po rzucie karnym trafiał Arkadiusz Moryto. Następnie bramkę zdobywał Michał Olejniczak, na co gwałtownie i skutecznie golem odpowiedział Michał Daszek. Chwilę później ze skrzydła punktował Cezary Surgiel, karę dwóch minut otrzymał Tomasz Gębala, a siódemkę obronił Sandro Mestrić. W kolejnej akcji kielczanie popełnili błąd, dzięki czemu do wyrównania doprowadził Gergo Fazekas. niedługo po tym na ławkę kar odesłany został Mirsad Terzić, a rzut karny obronił Mirko Alilović.

W 12. minucie rywalizacji szyki obronne Industrii przełamał Gergo Fazekas, po czym do niestrzeżonej bramki płocczan trafiał Dylan Nahi. Następnie interwencje zanotowali zarówno Mirko Alilović, jak i Sandro Mestrić. Chwilę później bramkę zdobył Miha Zarabec, a po błędzie kielczan prowadzenie Niebiesko-Biało-Niebieskich podwyższył Zoltan Szita. W kolejnej akcji dystans do Mistrzów Polski zmniejszył Michał Olejniczak, po czym padł gol autorstwa Zoltana Szity. niedługo po tym w szeregach kielczan punktował Daniel Dujshebaev, natomiast po stronie Nafciarzy to samo uczynił Lovro Mihić.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej połowy Mirko Alilovicia pokonał Jorge Maqueda, po czym na listę strzelców wpisał się Michał Daszek. Chwilę później akcja kielczan zakończyła się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Przemysław Krajewski, zdobywając gola z kontry. Następnie karę 2 minut otrzymali Theo Monar oraz Zoltan Szita, a trafienia dopisali Alex Dujshebaev oraz Leon Susnja. W kolejnej akcji ze skrzydła nie mylił się Dylan Nahi. W 29. minucie rywalizacji o czas poprosił szkoleniowiec Industrii Kielce – Talant Dujshebaev. Po wznowieniu z koła trafiał Theo Monar, natomiast w szeregach Nafciarzy gola zdobywał Zoltan Szita, wykluczając przy tym z gry Jorge Maquedę. Wynik pierwszej połowy celnym rzutem do pustej bramki na 13:10 ustanowił Zoltan Szita, dzięki czemu ORLEN Wisła Płock zeszła do szatni z przewagą trzech oczek.

II połowa

Drugą część meczu od bramki rozpoczął Tomasz Gębala, a po faulu w ataku płocczan trafienie kontaktowe zdobywał Daniel Dujshebaev. Następnie po obronie Sandro Mestricia do wyrównania doprowadził Alex Dujshebaev, wykluczając przy tym z gry Zoltana Szitę. Chwilę później karę dwóch minut otrzymał Arciom Karalek, a ze skrzydła gola zdobywał Przemysław Krajewski. niedługo po tym skuteczną interwencję zanotował Mirko Alilović, dzięki czemu dystans do Industrii powiększył Gergo Fazekas. W 37. minucie spotkania szyki obronne płocczan przełamał Alex Dujshebaev, po czym gola z koła dla Niebiesko-Biało-Niebieskich dołożył Dawid Dawydzik. niedługo po tym na ławkę kar odesłany został Mirsad Terzić, jednakże mimo gry w przewadze akcja kielczan zakończyła się niepowodzeniem. Następnie z kontry trafiał Michał Daszek, bramkę zamurował Mirko Alilović, a z koła prowadzenie płocczan podwyższył Leon Susnja.

Na niecałe 20 minut przed końcem pojedynku z koła nie mylił się Arciom Karalek, a o przerwę poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu na ławkę kar odesłany został Tomasz Gębala, a dystans do kielczan zwiększył Zoltan Szita. Chwilę później skuteczną interwencję zanotował Mirko Alilović, a trafienie dołożył Tomas Piroch. W kolejnej akcji kielczanie popełnili błąd kroków, co skrzętnie wykorzystał Michał Daszek, punktując z kontry. Następnie niemoc strzelecką Industrii Kielce zakończył Michał Olejniczak, po czym Sandro Mestricia pokonał Gergo Fazekas. niedługo po tym piłkę w płockiej bramce umieścił Jorge Maqueda, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedział Zoltan Szita.

Chwilę później Mirko Alilovicia pokonał Michał Olejniczak, a w wyniku nieudanego ataku płocczan to samo uczynił Arkadiusz Moryto. Następnie na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, po czym bramkę zdobywał Alex Dujshebaev. Na niecałe 5 minut przed końcem wykluczony z gry został Dylan Nahi, celny rzut oddał Arkadiusz Moryto, a w szeregach Wiślaków punktował Lovro Mihić. W kolejnej akcji nie mylił się Alex Dujshebaev, po czym ze skrzydła ponownie swoją szansę wykorzystał Lovro Mihić. niedługo po tym bramkę zamurował Mirko Alilović, karę otrzymał Theo Monar, a z koła trafienie dołożył Dawid Dawydzik. Tuż przed końcem bramkę zdobył jeszcze Michał Olejniczak, a ostatecznie rywalizację – 27:23 wygrała ORLEN Wisła Płock, zdobywając w ten sposób pierwsze w historii trofeum Superpucharu Polski.

ORLEN Wisła Płock 27:23 (13:10) Industria Kielce

ORLEN Wisła Płock: Alilović – Daszek 4, Piroch 1, Janc, Serdio, Susnja 2, Zarabec 2, Fazekas 5, Krajewski 2, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 3, Szita 6.

Industria Kielce: Cordalija, Mestrić – Olejniczak 5, Kounkoud, Dujshebaev A. 5, Maqueda 2, Moryto 3, Dujshebaev D. 2, Surgiel 1, Gębala 1, Karalek 1, Monar 1, Nahi 2.

Źródło i fot: SPR Wisła Płock.