Marian Folga znów doceniony

extra.info.pl 3 tygodni temu

Jaworznicki artysta Marian Folga po raz kolejny popisał się swoimi umiejętnościami. Tym razem jaworznianin zajął drugie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach w Malowaniu Ciała rozgrywanych we Francji.

Marian Folga to znany i ceniony artysta, który na ciałach swoich modelek tworzy prawdziwe dzieła sztuki. Wiele razy był już nagradzany za swoje projekty, a ostatnio dołożył do tego kolejne puchary. W kwietniu z zawodów rozgrywanych w Czechach przywiózł ze swoimi podopiecznymi cztery puchary. Marian zwyciężył w kategorii bodypaintingu pro i zajął 2. miejsce w kategorii facepaintingu pro. Jego modelką była Małgorzata Pyrek. Iga Fesper, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą dziedziną sztuki zajęła 2. miejsce w facepaintingu start, a jej modelką była Dorota Subel. Duży sukces odniosła też zaledwie 10-letnia Aleksandra Mazgaj, której modelką była jej mama Barbara. Młoda artystka w swoim debiucie stanęła na ostatnim stopniu podium w facepaintingu start.

Z kolei 26 maja w niewielkim miasteczku Epinal położonym na wschodzie Francji odbywał się festiwal Rencontre Bodypainting France, czyli najstarsza i największa impreza skupiająca artystów zajmujących się malowaniem ciała. Co ciekawe, Festiwal organizowany jest od 2013 roku, a jego twórcą i organizatorem jest pochodzący z Polski i mieszkający na stałe we Francji Christophe Kazim Cwikla. Podczas niego zorganizowano również Międzynarodowe Mistrzostwa w Malowaniu Ciała. Tematem przewodnim mistrzostw było łacińskie przesłanie Memento Mori – czyli „Pamiętaj o śmierci”.

W rywalizacji udział wzięło 25 artystów. Wśród nich nie mogło też zabraknąć Mariana Folgi, który ostatecznie zajął rewelacyjne 2. miejsce. Jak sam przyznaje, podczas pracy inspirował się kulturą dalekiego wschodu. – Inspiracją do mojej pracy była Japonia. Chciałem pokazać z jakim szacunkiem podchodzą jej mieszkańcy do śmierci. jeżeli członek rodziny pokłóci się z duszą zmarłego, to do końca życia będzie potępiony i nie będzie mógł zaznać spokoju, będąc gnębiony przez koszmary – tłumaczy Marian Folga. Efektowna praca przypadła do gustu jurorom. którzy zdecydowali się ją wyróżnić. Tym razem modelką, na której ciele powstało wspaniałe dzieło była Lexa Leppert z Francji. Gratulujemy świetnego osiągnięcia i czekamy na kolejne widowiskowe prace.

Idź do oryginalnego materiału