Marika na podium trzy razy z rzędu

1 tydzień temu

Młoda lekkoatletka z Mławy, Marika Zembrzuska Kozieł, uczennica 5 klasy szkoły katolickiej, po raz trzeci z rzędu zdobyła mistrzostwo powiatu mławskiego w biegu przełajowym. Z podobnym sukcesem wystąpiła — także po raz trzeci z rzędu — na zawodach rejonowych w Ciechanowie.

Młoda lekkoatletka z Mławy, Marika Zembrzuska Kozieł, uczennica 5 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie, 5 kwietnia 2024 roku na stadionie MOSiR w Mławie po raz trzeci z rzędu zdobyła mistrzostwo powiatu mławskiego w biegu przełajowym.

Nagranie z mławskiego stadionu

Zwycięstwo w zawodach pozwoliło zakwalifikować się do Mistrzostw Rejonu, które odbyły się 11 kwietnia 2024 roku na stadionie sportowym w Ciechanowie. Mistrzostwa rejonowe zgromadziły najlepszych zawodników z powiatu mławskiego, ciechanowskiego, żuromińskiego, przasnyskiego, płońskiego oraz pułtuskiego. Tam również Marika Zembrzuska Kozieł (po raz trzeci z rzędu) okazała się bezkonkurencyjna i pokonała wszystkie zawodniczki.

Zwycięstwo w zawodach rejonowych pozwoliło Marice zakwalifikować się na Mistrzostwa Mazowsza, które zgromadzą najlepszych zawodników z całego Mazowsza. Rywalizację zaplanowano 19 kwietnia 2024 roku w miejscowości Kamion powiat sochaczewski.

Jak się dowiedzieliśmy, Marika jest córką znanej byłej lekkoatletki Justyny Zembrzuskiej — w tej chwili mieszkanki Mławy — która jako zawodowa zawodniczka wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski.