Medale lekkoatletów Agrosu Żary i Lubusza Słubice w MP U16

Lekkoatleci Agrosu Żary i Lubusza Słubice dorzucili po jednym medalu mistrzostw Polski U-16 w Białymstoku.

Jagoda Ksiąg z Agrosu Żary zdobyła srebrny medal w na 1000 m z przeszkodami w mistrzostwach Polski U-16 w Białymstoku. W skoku w dal klubowy kolega Jagody Ksiąg – Mateusz Lewandowski zajął szóste miejsce. O występie lekkoatletów Agrosu mówi Mateusz Wisz – szkoleniowiec żarskiego klubu:

W mistrzostwach Polski U16 i Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Białymstoku,. brązowy medal w rzucie dyskiem (1kg) zdobył Dawid Kujawa z Lubusza Słubice osiągając rezultat 56,19 m. Blisko podium byli także inni lekkoatleci Lubusza: Marcel Bieniek zajął piąte miejsce w rzucie oszczepem, Maja Walczak uplasowała się na czwartym miejscu w rzucie dyskiem. O występie zawodników mówi Ryszard Chustecki – prezes Lubusza: