Michał Małachowski, tenisista stołowy mistrzem Warmii i Mazur w darta

nos-portal.pl 4 dni temu

DARTA. Dobre oko, pewna ręka prowadzą do sukcesu w dwóch dyscyplinach sportu – tenisie stołowym i darcie. Udowodnił to Michał Małachowski, pingpongista Energi-Morliny Ostróda, który jest mistrzem województwa w steel darcie.

Michała Małachowski, pingpongista oraz mistrz Warmii i Mazur w steel darcie / Fot. Mariusz Gardecki

Pierwsze mistrzostwa Warmii i Mazur w darcie zostały zorganizowane przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS. O tytuł pierwszego mistrza województwa w rzucaniu lotkami do tarczy rywalizowało 43 zawodników. Wśród uczestników turnieju mistrzowskiego w Wilczętach był pingpongista pierwszoligowej drużyny Energa-Morliny Ostróda. “Małach” pokazał swoim rywalom jak w najmniejszej liczbie rzutów z liczby 501 punktów schodzi się do zera. Ostródzianin kolejno wygrywał szczeble turniejowej drabinki, a w finale potwierdził swoją dominację i został pierwszym mistrzem Warmii i Mazur w steel darcie.

Wszechstronny ostródzki tenisista stołowy, kolejną szansę na sprawdzenie swojej ręki i oka dostanie w listopadzie w Elblągu (o ile oczywiście będzie miał wolne od występów pierwszoligowych). W dniach 22-24 rozegrane tam zostaną zawody Pucharu Polski w steel darcie.

Za plecami Małachowskiego w Wilczętach uplasowali się: 2. Adam Zapaśnik (Elbląg) i Grzegorz Polcyn (Elbląg).