Miedź pewnie pokonała Ruch i awansowała w tabeli

Miłe spędzenie niedzieli zafundowali swoim kibicom piłkarze Miedzi Legnica. Po świetnym meczu podopieczni trenera Ireneusza Mamrota pokonali Ruch Chorzów 3:0. Dla legnickiej ekipy trafiali Kovacevic, Mioc i Mansfeld. Mecz Chrobrego z Wisłą Kraków przełożono ze względu na trudną sytuację powodziową w Głogowie.

Mecz Miedzi ze spadkowiczem z ekstraklasy spotkał się z dużym zainteresowaniem miejscowych kibiców. Na trybunach stadionu przy Orła Białego zasiadło ponad 4300 fanów, w tym spora grupa sympatyków chorzowskiego zespołu. Na gole czekano dość długo. W 49. minucie Hartherz dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony boiska, a Kovacević strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce „Niebieskich”. Pięć minut później Miedź prowadziła już 2:0 po trafieniu Mioca. Wynik spotkania ustalił w 87. min. gry Mansfeld.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu legniczanie awansowali w tabeli na wysokie trzecie miejsce. W następnej kolejce Miedź podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Wcześniej jednak, w środę, 25 września, w ramach Pucharu Polski, piłkarze trenera Mamrota zmierzą się u siebie z Rakowem Częstochowa.

Miedź Legnica – Ruch Chorzów 3:0 (0:0)

Bramki: Adnan Kovacević (49’), Benedik Mioc (54’), Marcel Mansfeld (87’)

Żółte kartki: Iwo Kaczmarski (20’), Mateusz Grudziński (33’) – Maciej Sadlok (66’, 66’), Andrej Lukić (79’)

Czerwona kartka: Maciej Sadlok (66’, za dwie żółte)

Sędziował: Damian Kos (Wejherowo)

Asystenci: Maciej Majewski, Artur Zakrzewski

Sędzia techniczny: Paweł Pskit

Sędzia VAR: Piotr Rzucidło