Mistrzostwa Polski U16 Białystok - udanymi zawodami dla naszych zawodników (foto)

lowicz24.eu 2 godzin temu
W dniu 21 września (sobota) trójka lekkoatletów UKS Błyskawica Domaniewice wzięła udział w odbywających się w Białymstoku Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce kategorii wiekowej U16. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Bohaterem ekipy był Piotr Dałek, który w konkursie skoku wzwyż wywalczył brązowy medal. Mieszkaniec Głowna do konkursu skoku wzwyż przystąpił z piątym wynikiem w Polsce, który wynosił 188 cm. W stolicy Podlasia z rezultatem 191 cm o 3 cm poprawił rekord życiowy, a także własny rekord Ziemi Łowickiej U16.

Z uzyskanym wynikiem zajął 3. miejsce przegrywając srebrny medal z Kamilem Nowińskim z KS Podlasie Białystok wyłącznie ilością zrzutek. Mistrzem Polski został Marcel Kałużyński z AML Słupsk - 193 cm.

W ocenie ojca ucznia I LO w Głownie - Marcina Dałka dużo pracy we wcześniejszym przygotowaniu Piotra do konkurencji skoku wzwyż wykonał Mieczysław Szymajda. Wielkie słowa uznania należą się jednak też łowickiemu trenerowi Jerzemu Warackiemu, który przez ostatnie trzy i pół miesiąca społecznie przygotowywał Piotra do występu w Białymstoku. Osobiście pojechał też na Podlasie i poprowadził zawodnika UKS Błyskawica do życiowego sukcesu.

Nie sposób też nie wspomnieć o Magdalenie Ochmańskiej Zrazek, która przekonała Jerzego Warackiego, aby po 21 lat