Młodzi zawodnicy Ziemi Brzeskiej zaliczyli pięć turniejów w jeden weekend

1 rok temu

Kryterium uliczne Tour de Piekary 2023, finał Pucharu Polski w kolarskie szosowym, Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie MTB, Mistrzostwa Gliwic w kolarskie górskim oraz XVII Wyścig Rowerowy w Izbicku – to zawody, w których udział wzięli młodzi zawodnicy Ziemi Brzeskiej podczas minionego weekendu. Tradycyjnie, nie zabrakło pucharów, medali i wysokich miejsc na podium.

W sobotę (23. września), Wiktoria Madejska wystartowała w kryterium ulicznym na górzystym terenie – Tour de Piekary 2023. Deszczowa aura i strome podjazdy były utrudnieniem dla wszystkich zawodników, ale Wiktoria pokonała cały dystans zajmując 2. miejsce.

Tego samego dnia odbyły się również Mistrzostwa Gliwic w Kolarstwie Górskim, a na linii startu stanęli Helena Szetelnicka (najmłodsza kat. wiekowa) oraz Piotr Szetelnicki w kat. wiekowej 16-19 lat. Podopieczna trenera Franciszka Moszumańskiego zajęła 4. pozycję, a jej starszy brat wywalczył podium zajmując 2. miejsce.

Przez cały weekend (23 – 24 września) ścigały się również siostry Wojdyła, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie MTB. W Śremie zawodniczki Ziemi Brzeskiej zostały sklasyfikowane kolejno: 5. miejsce Zuzanna Wojdyła, 6. miejsce Hanna Wojdyła oraz 9. miejsce Zosia Wojdyła.

W niedzielę (24. września) nie odpoczywały również Wiktoria Madejska i Helena Szetelnicka. Nasza żakini pojechała w finale Pucharu Polski w kolarskie szosowym. Wiktoria Madejska zrealizowała wszystkie założenia i po szybkim finiszu zwyciężyła w Orlen Puchar Ziemi Wieluńskiej. Niemal w tym samym czasie w Izbicku startowała Helena Szetelnicka, która XVII Wyścig Rowerowy ukończyła na 2. miejscu.

• „Weekend wyścigowy był naprawdę wyczerpujący, ale udało się wystartować w aż 5 różnych turniejach. Dziękuję za wsparcie rodziców, bo dzięki temu mogliśmy reprezentować Ziemię Brzeską w wielu miejscach. Wyniki są bardzo dobre, mamy kilka miejsc na podium, medale i zwycięstwo w finale Pucharu Polski” – podsumowuje trener Franciszek Moszumański.