Młodzież w finale

rc.fm 2 miesięcy temu

Trzeci rok z rzędu awansowali do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Mowa o juniorach TŻ Ostrovia, którzy w czwartek w Bydgoszczy spisali się świetnie i z drugiego miejsca wywalczyli awans do finału.
Żużlowcy z Ostrowa rywalizację w Bydgoszczy rozpoczęli od pojedynku z faworytami, Motorem Lublin.

Na początku TŻ Ostrovia prowadziła 4:2, ale Wiktor Przyjemski przedarł się na pierwsze miejsce przed Sebastiana Szostaka, a Paweł Sitek zanotował defekt. W kolejnych wyścigach bezbłędny był 15-letni Sitek, a ważne punkty dowoził też starszy z braci Szostaków. Ostrowianie wygrali 5:1 z Polonią Piła i 4:2 z ekstraligowym KS-em Toruń. O losach awansu decydował bezpośredni wyścig z gospodarzami, Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Ze startu świetnie ruszyli żużlowcy z Ostrowa, którzy wygrali 5:1, a awans przypieczętowali w ostatnim wyścigu z Wybrzeżem Gdańsk. Tutaj duet braci Szostaków wygrał 5:1 i awans stał się faktem z dorobkiem 21 punktów. Eliminację w Bydgoszczy wygrał Motor Lublin przed TŻ Ostrovią, a punkty dla ostrowian zdobyli: Sebastian Szostak 10, Paweł Sitek 9 i Gracjan Szostak 2. Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych zaplanowano 14 września w Grudziądzu.

na fot.: Paweł Sitek walnie przyczynił się do awansu TŻ Ostrovii do finału MMPPK.