Modelarze latali nad lotniskiem w Lipowej

5 miesięcy temu

Pogoda nie rozpieszczała, a wręcz utrudniała rozegranie zawodów modelarskich o Puchar Polski Modeli Akrobacyjnych w kat. F3A. Ostatecznie modelarze ukończyli zawody, które odbyły się w niedzielę (21. kwietnia) na lotnisku modelarskim w Lipowej koło Grodkowa.

Zwycięzcą niedzielnego latania został Jacek Szczepaniak z Aeroklubu Rzeszowskiego. Drugie miejsce zajął Adam Dębowski ze Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny „Feniks”, natomiast trzecią pozycję zajął Piotr Świderski z Aeroklubu Warszawskiego. Stawkę zamknęli reprezentanci SMO „Feniks”: Mirosław Salam (4. miejsce) i Jan Żywiec (5. miejsce).

Dodajmy, iż organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Modelarzy Opolszczyzny „Feniks”. Sędziami w rozgrywce pucharowej byli Edward Wojciechowski oraz Marcin Wszołek. Poniżej publikujemy fotorelację autorstwa Bogusława Borcucha.