MP młodzików w podnoszeniu ciężarów: Lubelskie najlepsze w klasyfikacji województw

Cztery medale zdobyli reprezentanci województwa lubelskiego w ostatnim dniu mistrzostw Polski młodzików w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po złote medale sięgnęli Rafał Łobejko z Olimpijczyka Łuków w kategorii powyżej 102 kg i Bartłomiej Gryta z GLKSu POM Iskra Piotrowice w kategorii do 102 kg. W tej drugiej kategorii brąz wywalczył Adam Semeniuk z GCK Kobylany. Ponadto na najniższym stopniu podium w kategorii do 73 kg stanął Krystian Śledź z Olimpijczyka Łuków.

Łącznie w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawiciele klubów z lubelskiego zdobyli 4 złote, 1 srebrny i osiem brązowych krążków, co w klasyfikacji medalowej dało im drugie miejsce. Lubelskie wygrało jednak klasyfikację punktową, ze sporą przewagą nad kujawsko-pomorskim.