Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni zwróciło się do mieszkańców z apelem o racjonalne korzystanie z wody. Powodem są utrzymujące się upały, które powodują znaczny wzrost jej zużycia.
W związku z wysokimi temperaturami MPWiK w Bochni prosi mieszkańców o ograniczenie zużycia wody do celów innych niż bytowe. Jak podkreśla spółka, w czasie upałów zapotrzebowanie na wodę znacząco rośnie, co może wpływać na wydajność systemu wodociągowego.
Aby zapewnić nieprzerwane dostawy wody wszystkim odbiorcom, przedsiębiorstwo apeluje o ograniczenie przede wszystkim:
- podlewania trawników i ogrodów,
- mycia samochodów,
- napełniania basenów,
- innych czynności powodujących duże zużycie wody.
MPWiK przypomina, iż rozsądne gospodarowanie wodą w czasie fali upałów ma znaczenie dla sprawnego funkcjonowania całej sieci wodociągowej i pozwala uniknąć problemów z zaopatrzeniem mieszkańców.

2 godzin temu

![Pogoda dla Torunia [27.06.2026]](https://tylkotorun.pl/wp-content/uploads/2022/04/POGODA-DLA-TORUNIA-12.jpg)











