MŚ w kolarstwie torowym: Rudyk w finale keirinu

Mateusz Rudyk awansował do finału keirinu w odbywających się w Ballerup koło Kopenhagi mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. W półfinale Polak zajął trzecie miejsce w swoim wyścigu.

Wyprzedzili go aktualny mistrz świata Kolumbijczyk Kevin Santiago Quintero i Japończyk Kento Yamasaki.

Czwartkową rywalizację Rudyk rozpoczął od wywalczenia drugiego miejsca w biegu 3. pierwszej rundy. Następnie był także drugi w ćwierćfinałowym biegu 2., w którym przegrał tylko z utytułowanym Harrie Lavreysenem. Holender w środę, na inaugurację imprezy, wygrywając wraz z kolegami z reprezentacji rywalizację w sprincie drużynowym, zdobył swój 14. złoty medal mistrzostw świata, wyrównując rekordowe osiągnięcie Francuza Arnauda Tournanta z lat 1997-2008.

W wieczornym finale A z udziałem sześciu zawodników zmierzający po absolutny rekord mistrz olimpijski z Paryża Lavreysen nie będzie jednak rywalizował z Rudykiem, gdyż w drugim półfinale zajął dopiero czwarte miejsce.