1928, Urodził się Ennio Morricone, włoski kompozytor i dyrygent. Z początku twórca piosenek, później jednak autor muzyki filmowej do takich obrazów jak “Misja”, “Nietykalni”, “Dobry, zły i brzydki”, “Dawno temu w Ameryce”, “Cinema Paradiso”, czy “W Sieci”. Kilkadziesiąt jego soundtracków zdobyło najważniejsze nagrody w przemyśle filmowym.
1974, Amerykański muzyk folkowy John Denver zajął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów piosenką “Annie’s Song.” Piosenka była dedykowana żonie Denvera i ponoć powstała w dziesięć minut podczas przejażdżki na wyciągu narciarskim. Dokładnie dwadzieścia trzy lata później Denver zginął w wypadku samolotowym. Jego eksperymentalny samolot runął do wód zatoki Monterey w Kalifornii.
1978, W Chelsea Hotel w Nowym Jorku znaleziono zamordowaną Nancy Spungen, przyjaciółkę basisty punkowej grupy Sex Pistols – Sida Viciousa. Związek Sida i Nancy opierał się w dużej mierze na narkotykach. Vicious został aresztowany i oskarżony o morderstwo. Za kaucją opuścił więzienie 1 lutego 1979 roku, ale zaraz następnego dnia policja znalazła jego ciało. Vicious popełnił samobójstwo przedawkowując heroinę.
1963, Na południu Francji w wieku 48 lat zmarła słynna francuska piosenkarka Edith Piaf. Jej ciało przewieziono w tajemnicy do Paryża, tak by fani myśleli, iż “mały wróbelek Paryża” zmarł w stolicy Francji. W ceremonii pogrzebowej Piaf na Pere Lachaise wzięło udział 40 tysięcy ludzi.
1948, W Pottstown w stanie Pensylwania urodził się Daryl Hall, współzałożyciel i wokalista duetu Hall And Oates. Z Johnem Oatesem odnieśli spory sukces w latach 80-tych takimi przebojami jak “Maneater”, “Dreamtime”, “Kiss On My List” i “Private Eyes”.
1976, Holenderska grupa Pussycat na cztery tygodnie zawładnęła brytyjską listą przebojów dzięki piosence “Mississippi”. Pussycat dzięki temu stał się pierwszym holenderskim zespołem, któremu udało się zdobyć szczyt UK Chart.
1986, Tego dnia w Wielkiej Brytanii na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii znalazła się Madonna z tytułową kompozycją z jej najnowszego albumu “True Blue”. Zwrot true blue potocznie tłumaczony jako “dokładnie tak” był ulubionym powiedzonkiem jej ówczesnego męża, Seana Penna.
1991, Firma Apple Computers doprowadziła do ugody z wytwórnią Apple Corportation grupy w kwesti praw do nazwy i logo. Według niektórych źródeł w celu uniknięcia procesu komputerowy gigant zapłacił wytwórni 29 millionów dolarów.
1995, Raper Tupac Shakur został wypuszczony z więzienia Clinton Correctional Prison za kaucją równą 1 mln 400 tysięcy dolarów. Kaucję wpłacił właściciel wytwórnie płytowej Death Row Record, Suge Knight. W zamian 2Pac zgodził sią podpisać kontrakt na nagranie trzech płyt dla Death Row.
1997, Elton John dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów piosenką “Candle In The Wind ’97” przeróbką jego hitu z 1974 roku poświęconego Marilyn Monroe. Ta wersja była tym razem poświęcona zmarłej księżnej Dianie i miała na celu zebranie funduszy dla organizacji dobroczynnej księżnej Walii. w tej chwili singiel ten pod względem sprzedaży zajmuje drugie miejsce w tabeli singli wszechczasów za evergreenem Binga Crosby’ego “White Christmas”.
1997, Grupa The Verve umieściła na pierwszym miejscu listy przebojów swój trzeci album “Urban Hymns”, z którego pochodzi największy przebój tej formacji “Bitter Sweet Symphony”.
2005, Siostra Freddiego Mercury wystawiła na internetowej samochód słynnego brata. Jego Rolls Royce Silver Shadow z 1974 roku wraz z pudełkiem chusteczek higienicznych pozostawionych tam przez wokalistę został sprzedany za 74 tysiące funtów. Zwycięzca aukcji odsprzedał później samochód prawie 120 tysięcy dolarów. Według Daily Telegraph, samochód odkupił ukraiński wokalista Andrei Danilko.