N. Kolano: „Ja nie obiecuję, ja realizuję”. Kandydat przedstawił „program naprawczy dla Tarnobrzega” (zdjęcia oraz video)

nadwisla24.pl 6 miesięcy temu

„Ja nie obiecuję, ja realizuję. Wolę mniej mówić a więcej działać” – tłumaczył podczas konferencji prasowej Norbert Kolano. W trakcie sobotniego spotkania z mediami, kandydat na prezydenta Tarnobrzega przedstawił swój program wyborczy. To m.in. rozbudowa strefy ekonomicznej i pozyskanie nowych inwestorów z Polski i zagranicy, tysiące miejsc pracy, trzypoziomowy klub muzyczny dla mieszkańców, czy ogródki działkowe w parku w Tarnobrzegu-Dzikowie. 30-punktowy program N. Kolano nazwał „autorskim programem naprawczym dla Tarnobrzega„.

– Prezydent musi rozmawiać z każdym (…) Jesteśmy jedną rodziną, jako mieszkańcy tworzymy jedność, nie odsuwajmy się (…) Jestem mieszkańcem od urodzenia, 49 lat, i widzę codziennie to samo co Wy – wyjaśnia N. Kolano. – Prezydent, który jest urodzony tutaj, zna problemy miasta, zna problemy ludzi, ja z wszystkimi rozmawiam, ja nikogo nie unikam, ja się nie odwracam plecami (…) Każdy z Was zawsze będzie miał u mnie drzwi otwarte – dodaje.

Inwestycje i miejsca pracy, to według Norberta Kolano najważniejsze i najpilniejsze problemy do rozwiązania. – Powrót naszej młodzieży z innych miast, z zagranicy. Oni chcą tu wrócić, do mnie wszyscy piszą, dzwonią, chcemy wrócić i nie ma możliwości. I to stawiam na samym początku mojej prezydentury, przez pięć lat, i ja wam to gwarantuje jako Norbert Kolano

Swój program naprawczy dla Tarnobrzega Norbert Kolano zamieścił w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna)

1. Rozbudowa strefy ekonomicznej i pozyskanie nowych inwestorów z Polski i Zagranicy.
2. Stworzenie tysięcy miejsc pracy.
3. Usprawnienie działania szpitala, w tym podniesienie jakości usług medycznych oraz jego rentowności.
4. Poprawa drogowej infrastruktury, w tym budowa osiedlowych parkingów i oświetlenia.
5. Podniesienie jakości działania osiedlowych/miejskich monitoringów,
6. zatrzymanie galopujących podwyżek cen/czynszu mieszkań.Utworzenie Rad Osiedlowych na każdym osiedlu.
7.Dbanie o wizerunek miasta zarówno w przestrzeni publicznej jak i medialnej. Pozyskanie funduszy na renowację kamienic, odmalowanie zniszczonych elementów w różnych częściach miasta itp.
8. Aktywizowanie młodych, starszych,osoby niepełnosprawne do wspólnego spędzania czasu wśród bogatej oferty kulturalno-sportowej.Utworzenie wspólnych na każdym osiedlu klubów dla młodzieży i seniorów.
9.Powrót zieleni na rynek starego miasta przy placu Bartosza Głowackiego oraz w mieście na osiedlach.
10. Zakup nowego transportu dla komunikacji miejskiej. Zwiększenie częstotliwości jazdy wg potrzeb lokalnych. Stworzenie nowych tras – wg potrzeb.
11.Przeciwdziałanie i edukacja wśród dzieci,młodzieży o zagrożeniach używania długotrwale alkoholu,e papierosów,energetyków, dopalaczy,narkotyków, uzależnienia od internetu.Wprowadzenie do szkół przedmiotu o zdrowiu,ruchu. Zakaz używania telefonów w szkołach. Powrót do szkół kółek zainteresowań,np. z fizyki,chemii,etc.
Korepetycje dla dzieci,młodzieży w szkole.
12. Zabezpieczenie Miasta i jego Mieszkańców na wypadek wojny lub klęski żywiołowej w zapasy wody, żywności, broni oraz schronu.
13. Usprawnienie pracy administracji publicznej.Stworzenie dogodnych warunków pracy dla pracowników i satysfakcję obsługi wśród petentów.
14. Budownictwo socjalne dla Młodych osób,którzy widza swoja przyszłość z tym miastem. Miejsce lokalizacji budowy osiedla na Sikorskiego, gdzie miała powstać galeria.
15. Więcej ścieżek rowerowych łączących Tarnobrzeg z Sandomierzem. Przebudowa skate parku. Budowa basenu otwartego dla małych dzieci oraz parku linowego
16.Stadion lekkoatletyczny. Tężnia solankowa -usytuowana na terenie Starego Miasta lub tereny rekreacyjne nad Wisłą.
17. Remont Dworca PKP.
18. Otwarcie Klubu 3 poziomowego z różną muzyka dla mieszkańców Tarnobrzega.
19. Zagospodarowanie Jeziora całorocznie. Nie tylko podczas sezonu letniego.
20. Przeprowadzenie audytu miasta i kontrola w podległych miastu spółkach.
21. Kontrola w Firmach zlokalizowanych na terenie Strefy w Machowie,czy nie dochodzi do nadużyć wobec pracowników. Zaniżania płac.
22. Montaż w mieście elektronicznego pomiaru zanieczyszczenia powietrza.
23. Obniżka ceny za wodę,śmieci.
24. Budowa spalarni na obrzeżach miasta,gdzie nie ma zabudowań.
25. Odkupienie Kino Wisła od zagranicznego inwestora.
26. Utworzenie ogródków działkowych na terenie parku Dzikowskiego za ogrodem, dla mieszkańców Tarnobrzega. Uprawiane by były warzywa i owoce bez środków chemicznych. Połączone ze sprzedażą. Utworzenie szkółki zieleni.
27. Ulgi podatkowe dla lokalnych przedsiębiorstw,inwestujących w Tarnobrzeg i nowe miejsca pracy.
28. Angażowanie ludzi bezdomnych,wykluczonych do działań na rzecz miasta.
29. Produkcja serialu i filmu fabularnego na terenie Tarnobrzega. Dzięki temu,miasto stanie się bardziej atrakcyjne turystycznie i znane w Polsce i zagranicą.
30. Stała kooperacja gospodarczo-kulturalno- oświatowa z krajami Europy, Ameryki,Afryki, Azji etc

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

[See image gallery at nadwisla24.pl]
Idź do oryginalnego materiału