Największe wesele na Mazowszu! Istne tłumy witały młodą parę. I to wszystko w powiecie płockim [FOTO]

4 godzin temu

Pyszne jedzenie, coś do picia i wesoła, lekka muzyka – wszystko to w jednym miejscu tworzy wyjątkową atmosferę, a tym samym super imprezę. Formuła sprawdziła się na tyle, iż po raz kolejny przyciągnęła istne tłumy. Plac przy Domu Ludowym w Rogozinie wypełniony był po brzegi. Festiwal Tradycji i Kultury Wielskiej – Zabawa weselna, który odbywa się w gminie Radzanowo (pow. płocki) od czterech lat jest ogromnym sukcesem. Okazuje się, iż mieszkańcy uwielbiają… największe wesele na Mazowszu!

W sobotnie popołudnie w Rogozinie nie nudził się chyba nikt. Bo choćby ci, którzy nie wybrali się na imprezę, stali przy ogrodzeniach swoich domów i przyglądali się, jak uczestnicy imprezy tłumnie zmierzają na Plac przy Domu Ludowym. Tam bowiem odbywała się 4. edycja Festiwalu Tradycji i Kultury Wiejskiej – Zabawa weselna. Impreza rozpoczęła się ok. godz. 17. I adekwatnie z minuty na minutę przybywało gości. Ogromny plac zapełniał się bardzo szybko. Miejsc siedzących pod namiotami było przygotowanych bardzo dużo, jednak dla wielu osób go nie wystarczyło. Wśród weselników były całe rodziny, nie tylko mieszkańców Rogozina, ale także z całej gminy i powiatu.

Oprócz namiotu, pod którym można było biesiadować przy stołach, plac wypełniły stoiska z pysznym, tradycyjnym jedzeniem, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu płockiego. Były też kramy z rękodziełem czy strefa zabaw dla dzieci.

Przed godz. 19 festiwalowy plac wypełniony był po brzegi gośćmi. Wśród weselników spotkaliśmy wójt gminy Łąck, Iwonę Sierocką. – Przyjeżdżam na tę imprezę od pierwszej edycji. Ma swój niepowtarzalny klimat, wyjątkową atmosferę – mówiła. Przyznała, iż przy okazji odwiedza swojego kolegę Piotra Jakubowskiego, wójta gminy Radzanowo. – To jest dobrze spędzony czas. Mam też okazję zobaczyć, jak zmienia się gmina i pobyć wśród wspaniałych mieszkańców – podkreśliła.

Aby umilić gościom czas oczekiwania na parę młodą na scenę zaproszono starostę płockiego, Sylwestra Ziemkiewicza, który nie ukrywał, iż jest pod ogromnym wrażeniem sukcesu frekwencyjnego imprezy. – To okazja do integracji, zabawy i biesiady – to wszystko tworzy wspaniałą atmosferę największego wesela na Mazowszu – podkreślił gospodarz powiatu. Starosta pogratulował organizatorom, a uczestnikom życzył wspaniałej zabawy do rana. Do ciepłych słów życzeń dołączył się też wójt gm. Radzanowo, Piotr Jakubowski: – Festiwal jest organizowany nie tylko po to, żebyśmy mogli dobrze się bawić i integrować, ale też po to, aby przypomnieć o naszych tradycjach i naszej kulturze – mówił.

Obok samorządów na scenie nie mogło zabraknąć przedstawiciela organizatorów imprezy, Krzysztofa Kalinowskiego ze stowarzyszenia Młode Rogozino. – Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, żeby wesele mogło się dzisiaj odbyć – mówił ze sceny. Zaznaczył, iż w organizację imprezy zaangażowane są setki osób, którym serdecznie dziękował.

Około godz. 20 weselnicy przywitali tłumnie Parę Młodą. W tym roku byli to Agnieszka i Mateusz. Na scenie „wzięli” ślub, który oddawał im „biskup”. Oczywiście wszystko było podane w formie kabaretu, na wesoło. Potem był pierwszy taniec i wszyscy ruszyli w tany.

Warto dodać, iż w tym roku podczas imprezy odbyła się zbiórka charytatywna na leczenie małego Alanka. Była też licytacja weselnego bochna chleba. Zwycięska para uczestników imprezy wylicytował go za 700 zł. Oprócz tego przez czas trwania imprezy do kwestarskich puszek można było wrzucić 'grosik’. Pieniądze w całości zostały przekazane na leczenie dziecka.

Ze sceny w 'weselny’ wieczór i noc gości bawiły: Zespół Ludowy Leszczynianki, Chór Złota Jesień, Marysia Mielczarek i Marlena Stańczak, gwiazdą wieczoru był zespół Milano. Zabawę poprowadził zespół Akord, a „wodzirejem” był Paweł Bogiel.

4. edycja Festiwalu Tradycji i Kultury Wielskiej – Zabawa weselna w Rogozinie w gminie Radzanowo w powiecie płockim odbyła się w sobotę 19 lipca. Organizatorem wydarzenia było Młode Rogozino.

Fot. Dziennik Płocki.

Idź do oryginalnego materiału