Nakielska delegacja w Słowenii

2 godzin temu

W dniach 18-21 czerwca 2026 roku nakielska delegacja przebywała w słoweńskim Naklo. Była to kolejna wizyta w partnerskim mieście Nakła nad Notecią, a okazją ku temu było m.in. otwarcie nowego obiektu sportowego.

Wizyta rozpoczęła się od piątkowego udziału w święcie miasta, które było także wyrazem uczczenia słoweńskiego Dnia Państwowości. W trakcie uroczystej akademii, w której uczestniczył pełniący obowiązki żupana Naklo Primož Povše, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Samorządu, Spójności i Rozwoju Regionalnego Ivan Meglič, chargé d’affaires a.i. Rzeczypospolitej Polskiej w Słowenii Leszek Soczewica, Konsul RP Łukasz Paprotny, a także delegacja Nakła nad Notecią: Burmistrz Sławomir Napierała, Skarbnik Jarosław Kieca, Prezes Spółki Nakielski Sport Anna Mrozek oraz Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta i Gminy Emilia Cybulska. Tego wieczoru przyznane zostały nagrody mieszkańcom, którzy przyczynili się m.in. do rozwoju miasta. Następnego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie Parku Sportowego Naklo – nowego obiektu, który będzie służył miłośnikom piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej i biegów.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Naklo z Primožem Povše i Ivanem Megličem na czele, za troskę i owocne rozmowy. Głęboko wierzymy, iż pomimo zmian personalnych, będzie nam dane kontynuować współpracę i zrealizujemy wszystkie wspólne założenia. Chcemy pielęgnować nasze relacje, jak również relacje mieszkańców obu gmin. Za spotkania i miłe przyjęcie dziękujemy wszystkim naszym słoweńskim przyjaciołom. Liczymy, iż niebawem spotkamy się ponownie.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią

zdjęcia: powierzone

Idź do oryginalnego materiału