Nasi w ekstremalnym Biegu Piastów

id-24.pl 1 miesiąc temu

KAMIENNA GÓRA/REGION. W miniony weekend odbył się 12. KGHM Letni Bieg Piastów, w którym udział wzięli zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy długodystansowych zmagań. Wśród nich znaleźli się nasi zawodnicy, którzy zmierzyli się z wyzwaniami na trasach ultra- i półmaratonu, pokonując je w ekstremalnych warunkach pogodowych

Tegoroczna edycja Biegu Piastów odbywała się w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Uczestnicy musieli stawić czoła ponad 30-stopniowemu upałowi, który sprawił, iż choćby najbardziej doświadczeni biegacze walczyli nie tylko z dystansem, ale i z palącym słońcem. Upał był prawdziwym testem wytrzymałości i determinacji.

Wyniki naszych biegaczy
W półmaratonie Joanna Salamon osiągnęła czas 03:13:50, zajmując 439. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 23. w kategorii K50. Tomasz Klich zakończył bieg na 136. miejscu open z czasem 02:15:18, zajmując 50. miejsce w kategorii M40. Dariusz Wieszczeczyński ukończył półmaraton z czasem 02:30:47, co dało mu 258. miejsce open i 31. miejsce w kategorii M50.

W ultramaratonie Radosław Dybiec zajął 165. miejsce open z czasem 06:37:03, plasując się na 42. miejscu w kategorii M30. Arkadiusz Dybiec, mimo morderczych warunków, ukończył ultramaraton z czasem 05:55:08, zajmując 108. miejsce open oraz 13. w kategorii M50.