Nasze hokeistki z kolejnym sukcesem w reprezentacji Polski

5 miesięcy temu

Halowe mistrzostwa Europy w hokeju

Jakby nie było dwa tygodnie wcześniej nasze panie zdobyły brązowy medal mistrzostw świata w pięcioosobowym wydaniu hokeja na trawie. Tamte zawody rozegrano w Omanie. Najnowsze natomiast w stolicy Niemczech. Sukces ten należy docenić tym bardziej, iż Polki były beniaminkiem zmagań. Wszak w poprzedniej edycji występowały na zapleczu elity i wówczas zyskały awans.

W fazie grupowej nasze panie pokonały Szwajcarki 4:1, Ukrainki 1:0 i Włoszki 3:1 (gol Katerli). Pewne już miejsca w strefie medalowej półfinału musiały przynajmniej zremisować z Austriaczkami by wygrać grupę. I tak się stało, gdyż starcie to zakończyło się wynikiem 1-1.

W półfinale natomiast ograły Hiszpanki 2-1. Bój o złoto to pojedynek z gospodyniami i faworytkami czempionatu. Dość napisać, iż wcześniej Niemki w pięciu meczach wygrały wszystkie swoje spotkania zdobywając łącznie 28 goli, a tracąc siedem. Polki jednak mocno się im postawiły i uległy ostatecznie 2-3. Warto także odnotować, iż uzyskały tym samym awans do mistrzostw świata.

Fot. Materiały Polski Związek Hokeja na Trawie.

Co interesujące to drugi srebrny medal naszych laskarek w tego typu rywalizacji. Sięgnęły po niego także osiem lat temu w Mińsku. Natomiast w 2012 i 2014 zdobywały brąz.

Przypomnijmy, iż zarówno Rybacha, jak i Katerla w tej chwili występują w klubach z Holandii. Pierwsza gra dla HC Tilburg, a druga dla MOP Vught. Pierwsza z nich to wychowanka Leszczyński Krutpol Nysa, a potem grała dla ULKS-u Dwójka Nysa, gdzie abecadła tego sportu uczyła się Katerla.

Idź do oryginalnego materiału