Natalia Cygan trzecia w Brnie

1 dzień temu

W czeskim Brnie rozgrywano międzynarodowy lekkoatletyczny mecz U 20 z udziałem Czech, Chorwacji, Słowacji, Węgier i Polski. W biegu na 3000 m z przeszkodami w reprezentacji naszego kraju wystąpiła Natalia Cygan z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola.

Zawodniczka trenera Mirosława Barszcza spisała się na medal! Zajęła trzecie miejsce, z czasem 11:17,26. Wygrała legitymująca się najlepszym w stawce 10 biegaczek Węgierka Eszter Dobo, czas 10:53,75, a na drugiej pozycji przybiegła Czeszka Katerina Stepova (11:13,08).

– Podczas biegu czułam się bardzo dobrze, mimo iż bieg rozgrywany był w godzinach południowych i wysoka temperatura dawała odczuć większe zmęczenie. Jestem bardzo zadowolona z trzeciego miejsca indywidualnie i drugiego miejsca drużynowo, ale przede wszystkim z tego, iż zostałam powołana do reprezentacji Polski. Spełniłam swoje kolejne marzenie, na które ciężko pracowałam i pracuję – powiedziała Natalia Cygan po biegu w Czechach.

W Brnie mieliśmy jeszcze jeden stalowowolski akcent. W sztabie medycznym polskiej reprezentacji jedną z fizjoterapeutek była Aleksandra Barszcz – córka trenera Stali i była biegaczka Victorii Stalowa Wola.

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła pierwsze miejsce w rywalizacji kobiet – 298 pkt, a w rywalizacji mężczyzn drugie – 268 pkt. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze, Czesi – 302 pkt.