Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 10 maja 2024 roku

2tk.pl 6 miesięcy temu

Piotr Rogula, czyli drugi wiceprezydent, na potknięcia miejsca brak, czyli Korona zagra w Białymstoku, a ulicę Seminaryjską od soboty 18 maja omijaj. Nasze podsumowanie dla Was – 10 maja 2024 r.

Na potknięcia miejsca brak

Już jutro, w sobotę 11 maja, w 32 kolejce piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy Korona zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Kielczanie znajdują się w strefie spadkowej i muszą zdobywać punkty

Z kolei Jagiellonia jest blisko wywalczenia tytułu mistrza Polski. I… też musi wygrać. Tym bardziej, iż w pięciu ostatnich meczach wygrała tylko jeden, dwa razy zremisowała i dwa przegrała.

Mecz w Białymstoku rozpocznie się o godz. 17:30.

Warto też wspomnieć, iż bezpośredni rywal Korony w walce o utrzymanie – Puszcza Niepołomice – zagra w 32 kolejce PKO BP Ekstraklasy w Krakowie z Wartą Poznań. Ponadto w ostatnich kolejkach z Górnikiem w Zabrzu i Piastem Gliwice w Krakowie.

Z kolei dwaj ostatni rywale zespołu z Kielc to Ruch Chorzów (mecz w Kielcach) i Lech – mecz w Poznaniu.

Piotr Rogula, czyli drugi wiceprezydent
Piotr Rogula, drugi wiceprezydent Kielc.
Fot. kielce.eu

Prezydent Kielc Agata Wojda ogłosiła kto będzie pełnić funkcję drugiego wiceprezydenta Kielc. To mecenas Piotr Rogula. Był o do tej pory m.in. przedstawicielem władz miasta w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach.

Mianowanie Piotra Roguli to wynik porozumienia, jakie radni Koalicji Obywatelskiej i prezydent miasta zawarli z klubem radnych Perspektywy. Kandydaturę zarekomendował Maciej Bursztein, przewodniczący Perspektyw.

Rogula obejmie funkcję od połowy czerwca. W jego kompetencjach będzie sprawowanie kontroli nad Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni i Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Promniku, czy Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Zajmie się też polityką mieszkaniową miasta (czyli m.in. Kieleckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego). Ponadto w kompetencjach wiceprezydenta będzie Centrum Usług Miejskich.

Już od poniedziałku będzie wdrażał się do pełnionych funkcji jako pełnomocnik.

Przypomnijmy, iż Piotr Rogula w przeszłości pełnił funkcję prezesa Portu Lotniczego Obice, a w tej chwili jest przedstawicielem władz miasta w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Był także radnym w Miedzianej Górze, a także bez sukcesu kandydował do sejmiku województwa świętokrzyskiego z listy Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty w 2018 roku.

Seminaryjską omijaj
Remont rozpocznie się w sobotę, 18 maja ok. godz. 23:30.
Fot. kielce.eu

Kierowców i pieszych czekają kolejne utrudnienia w centrum Kielc. Już w sobotę, 18 maja rozpocznie się remont ulicy Seminaryjskiej. Tego dnia, około godziny 23:30 wykonawca – firma Strabag, planuje wprowadzić pierwszy etap zmian w organizacji ruchu na ulicy Seminaryjskiej w Kielcach. Oto one:

  • Ulicą Seminaryjską, od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II i Ogrodową („Krakowska Rogatka”) do skrzyżowania z ulicą Tarnowską będziemy mogli pojechać tylko w jednym kierunku.
  • Na skrzyżowaniu ulic Seminaryjskiej, Jana Pawła II i Ogrodowej („Krakowska Rogatka”) nie będzie sygnalizacji świetlnej. Pojawi się natomiast tymczasowe rondo.
  • Ulica Żeromskiego, na odcinku od ulicy Seminaryjskiej do skrzyżowania z ulicą Wróblewskiego, będzie zamknięta.
  • Na skrzyżowaniu ulic Seminaryjskiej z ulicą Wesołą nie będzie przejścia dla pieszych po stronie zachodniej. Piesi będą mogli korzystać z przejścia po stronie wschodniej.
  • Na północnej jezdni ulicy Bohaterów Warszawy, przy skrzyżowaniu z ulicą Tarnowską, znajdzie się tymczasowy przystanek komunikacji miejskiej.
  • Objazd ulicy Seminaryskiej będzie przebiegał ulicami: Tarnowską – Wojska Polskiego – Miodowicza – Jana Pawła II.
  • Do ulic Wróblewskiego i Głowackiego dojedziemy ulicami Tarnowską – Zagórską – Żeromskiego.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.

Remont ulicy Seminaryjskiej jest częścią Projektu „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc”, który zakłada przebudowę 13 ulic: Paderewskiego, Solnej, Kaczmarka, Żeromskiego, Głowackiego, Śniadeckich, Seminaryjskiej, Nowy Świat, Silnicznej, Panoramicznej, Złotej, Równej i Al. IX Wieków Kielc, tworzących istotny układ komunikacyjny w śródmieściu Kielc.
Przypomnijmy. Na realizację projektu miasto Kielce pozyskało środki z Rządowego Programu Polski ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji – 70,5 miliona złotych, a dofinansowanie wyniesie 61,7 miliona złotych.

Dla młodych w Kielcach nie ma miejsca

Wbrew szumnym zapowiedziom żaden z juniorów nie znalazł się w zespole Industrii Kielce na Final Four Orlen Pucharu Polski. Większość z nich „za chwilę” opuści nasze miasto. Będą grać w innych zespołach, albo zrezygnują z piłki manualnej. I tak się dzieje w naszym mieście od lat. Dla młodych w Kielcach nie ma miejsca.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Kompetencje, czyli kieleckie braki
Zbigniew Brzeziński, Lider grupy roboczej Edukacja i Kariera Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej, specjalista w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach.
Fot. archiwum autora

Co wiemy o potencjale kieleckich zasobów ludzkich i o tym, jak zarządzać talentami mieszkańców? A to każdy, kto chce mieć jakikolwiek wpływ na Kielce, wiedzieć powinien.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

Idź do oryginalnego materiału