Niepełnosprawność nie musi być w życiu przeszkodą

2 miesięcy temu
Były warsztaty, prezentacja zasad savoir-vivre wobec osób z niepełnoprawnościami, interesująca dyskusja i interesujące wnioski. Czwartkowe (30.11) spotkanie w urzędzie marszałkowskim zorganizował Pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami Tomasz Piesiecki. Otworzył je członek zarządu Marek Malinowski. Powitał on uczestników wydarzenia – bohaterów warsztatów „Jak integrować, nie wykluczać”, uczniów i słuchaczy Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych w Białymstoku oraz studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
- Ta dziedzina naszego życia społecznego jest bardzo ważna dla Zarządu Województwa Podlaskiego. Za pośrednictwem Departamentu Zdrowia w urzędzie marszałkowskim czy Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białymstoku realizujemy różnego rodzaju projekty i konkursy z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Zachęcam do aplikowania i życzę owocnego spotkania – mam nadzieję, iż będzie ono bogate w pomysły – powiedział.
Niepełnosprawność to normalność
Tomasz Piesiecki podkreślał, jak istotna jest integracja osób z niepełnosprawnościami z resztą społeczeństwa. Niepełnosprawności są różne i warto się w nich orientować, by zminimalizować
Idź do oryginalnego materiału