Nowa i bardzo przydatna funkcja w aplikacji mObywatel. Zadbamy z nią o nasze zdrowie

2 miesięcy temu

Do aplikacji mObywatel 2.0 co jakiś czas wprowadzane są najróżniejsze nowości. Tym razem ostatnia funkcja pozwoli nam ocenić, czy warto wyjść na zewnątrz

Fot. Pixabay

Aplikacja mObywatel 2.0 daje swoim użytkownikom wiele korzyści i coraz więcej osób decyduje się ją pobrać. Tym razem, najnowsza jej wersja wyposażona została w opcję sprawdzania jakości powietrza w całym kraju. Jedynie za pośrednictwem systemu można teraz sprawdzić odczyty prowadzone w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Wystarczy mieć tylko aktualną jego wersję, czyli 4.17.0 (jest ona dostępna zarówno na urządzenia Android oraz iOS).

Na ekranie głównym aplikacji widoczna jest ikona, która przenosi do mapy całej Polski z punktami pomiarowymi w całym kraju. W przypadku, gdy użytkownik ma włączoną lokalizację w telefonie, oprogramowanie wykryje urządzenie na mapie, a użytkownik będzie mógł wybrać najbliższą stację pomiarową.

Po wybraniu konkretnej stacji, pojawi się niewielkie okno z graficzną prezentacją jakości. jeżeli zanieczyszczenia są niewielkie, na ekranie ujrzysz napis „bardzo dobra”. Wyświetla się także stężenie pyłów PM2,5, PM10 i inne istotne parametry, które mogą się okazać przydatne – temperatura, wilgotność oraz ciśnienie. Ponadto jest możliwość zapisania ulubionych punktów pomiarowych, które umożliwiają szybki dostęp do udostępnianych przez nich informacji. Takie punkty zwykle znajdują się w pobliżu szkół i miejskich instytucji.

Źródło: dobreprogramy.pl

Małgosia Skarbek

Gosia ma 28 lat i jest redaktorem zajmującym się tematami ogólnopolskimi. Interesuje się sztuką i literaturą XX wieku.

Idź do oryginalnego materiału