- Tego w naszym mieście jeszcze nie było! - tak Polkowiczanie komentują zapowiedzi magistratu dotyczące nowego programu mieszkaniowego. Polkowice zamierzają wybudować 800 mieszkań i około 1 400 miejsc postojowych. Pierwsi lokatorzy na nowe osiedle mogliby się wprowadzić już na przełomie 2028 i 2029 roku. Głównymi beneficjentami tego programu mają być młodzi Polkowiczanie, rodziny z dziećmi, seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami.