Nowy punkt wyjazdowy zespołu ratownictwa medycznego. Po Maryninie przyszedł czas na Michów [ZDJĘCIA]

3 godzin temu
Zdjęcie: Otwarcie punktu wyjazdowego zespołu ratownictwa medycznego w Michowie | fot. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie


Mieszkańcy miejscowości położonych w zachodnim sąsiedztwie Lubartowa będą mogli liczyć na szybszy przyjazd karetki pogotowia. W Michowie ruszył punkt wyjazdowy zespołu ratownictwa medycznego.

Nowy punkt wyjazdowy zespołu ratownictwa medycznego w Michowie już otwarty

W czwartek, 16 stycznia, przy ul. Partyzanckiej 38 w Michowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego punktu wyjazdowego podstawowego zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Michowa i okolic zyskali szybszy dostęp do pomocy medycznej, co znacząco podnosi ich poczucie bezpieczeństwa.

Już w pierwszych godzinach funkcjonowania nowego punktu zespół ratownictwa medycznego odebrał kilka zgłoszeń, co dowodzi, jak bardzo lokalna społeczność potrzebowała tego rodzaju wsparcia. Stacjonujący w punkcie zespół został wyposażony w nowoczesny ambulans, spełniający najwyższe standardy.

Karetka w punkcie wyjazdowym zespołu ratownictwa medycznego w Michowie | fot. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie

„Otwarcie punktu wyjazdowego w Michowie to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, iż możemy zapewnić mieszkańcom szybszy dostęp do pomocy medycznej, co w wielu przypadkach może uratować zdrowie i życie” – podkreślił Tadeusz Duszyński, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie.

Kolejne punkty ZRM w przygotowaniu

Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, Tadeusz Duszyński, podkreślił, iż celem jest dalsze rozwijanie sieci punktów wyjazdowych. „Naszym celem jest systematyczne rozszerzanie punktów wyjazdowych, aby zapewnić każdemu mieszkańcowi województwa szybki dostęp do pomocy w nagłych przypadkach. Punkt w Michowie to istotny krok w tym kierunku” – zaznaczył Duszyński.

W planach na najbliższe miesiące znajduje się uruchomienie kolejnych punktów ratownictwa medycznego. Już 1 kwietnia 2025 roku ma rozpocząć działalność całodobowy podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) w Modliborzycach. Z kolei 1 czerwca tego roku planowane jest uruchomienie sezonowego punktu ratownictwa medycznego w Okunince, który będzie wspierał turystów podczas wakacyjnych miesięcy.

Do 1 stycznia 2025 roku liczba funkcjonujących ZRM w województwie lubelskim wzrosła z 93 do 99 zespołów. Docelowo planowane jest zwiększenie ich liczby do 101, co pozwoli jeszcze skuteczniej reagować na potrzeby mieszkańców regionu.

Idź do oryginalnego materiału