Ambulans, który będzie służył pacjentom Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, został oficjalnie przekazany przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Dyrektor WPR Łukasz Pach przekazał dokumenty oraz kluczyki do pojazdu.
W uroczystości uczestniczyli Starosta Tarnogórski Adam Chmiel, Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, któremu dziękujemy za zaangażowanie w działania na rzecz pozyskania ambulansu, Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego Wojciech Szafrański oraz Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dr Michał Poprawa.
Przekazany ambulans będzie wykorzystywany na potrzeby pacjentów szpitala, zwiększając możliwości transportu medycznego oraz wspierając codzienną pracę personelu.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Zarządu Województwa Śląskiego za wsparcie oraz decyzję, dzięki której pojazd trafił do Tarnowskich Gór. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w ten proces. Dzięki wspólnym działaniom możliwe jest dalsze wzmacnianie systemu ochrony zdrowia i podnoszenie jakości opieki nad mieszkańcami Powiatu Tarnogórskiego.








1 godzina temu











