OPTeam Energia Polska Resovia zastopowana w Poznaniu

5 godzin temu
Amerykanin Harrison Henderson spędził na parkiecie niespełna 10 minut, w tym czasie nie zdobył żadnego punktu (oddał dwa rzuty), zapisując na koncie cztery straty. Pod koniec II kwarty za piąty faul musiał opuścić boisko. Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Po trzech zwycięstwach z rzędu OPTeam Energia Polska Resovia została zastopowana w Poznaniu. Ekipa z Wielkopolski udzieliła surowej lekcji rywalom wygrywając różnicą 34 punktów.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Zespół trenera Kamila Piechuckiego dobrze spisywał się przez półtorej kwarty. Po ośmiu punktach z rzędu goście w 11 min wygrywali 23:15 ale z czasem zatracili animusz i skuteczność. Poznaniacy sukcesywnie odrabiali dystans i wyszli na prowadzenie 31:30. Wówczas zdobyli z rzędu jedenaście „oczek” i wygrywali 42:30, a na przerwę zeszli z 11 punktową zaliczką (46:35). Na początku III kwarty miejscowi jeszcze bardziej podkręcili tempo gry i ich przewaga błyskawicznie rosła. W 28. min po akcji Samsonowicza gospodarze wygrywali już 75:45. Resoviacy popełniali sporo błędów i właśnie z tych 23 strat rywale zdobyli aż 36 pkt. Pod koszami również dominowali poznaniacy (41-29). Skuteczność też nie była najmocniejszą stroną zespołu z Rzeszowa – 38,6 proc. rzutów z gry, a rywale 53,6 proc.

Enea Basket Poznań – OPTeam Energia Polska Resovia 98:64 (15:20, 31:15, 31:18, 21:11)

Enea Basket: Stankowski 13 (1×3), Samsonowicz 20 (3×3), Rosiński 9 (1×3), Mąkowski 8 (2×3), Fraś 10 (2×3, 7 zb.) oraz Stopierzyński 19 (1×3, 4 p.), Adamczyk 10, Szpakowski 7 (1×3), Paczkowski 2, Jakubiak 0, Roszczka 0, Kluj 0.

Trener: Przemysław Szurek.

OPTeam Energia Polska Resovia: Jędrzejewski 5, Koperski 7 (1×3), Młynarski 8 (2×3), Margiciok 0, Henderson 0 (4 s.), oraz Zaguła 11 (4 s.), Szpyrka 9 (1×3, 6 p.), Ziółko 0, Krzywdziński 3, Wątroba 6, Formella 4, Indyk 11 (2×3, 7 zb.).

Trener: Kamil Piechucki.

Sędziowali: A. Chmielewski, R. Lewiński, K. Grdeń. Widzów: 253.

PRZECZYTAJ TEŻ: Vademecum I ligi koszykarzy sezon 2024/2025 (wersja PDF do pobrania)