Ósmy bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej

kamienskie.info 1 miesiąc temu

W ostatni dzień wakacji, 1 września, odbył się wieczorny bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej tzw. Promenada Dziwnów, na dystansie 5 km. Zwyciężył w nim Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 20,07 min. przed Piotrem Judkiewiczem (Wolin) – 21,11 min i Cezarym Śledziewskim (Pobierowo Biega)- 23,58 min. Najszybszą kobietą została Joanna Plesińska z Goleniowa, która pokonała trasę w czasie 23,38 min. Druga na mecie zameldowała się Bożena Jańczak (KB Kamień Pom) – 25,15, trzecia Valeria Ostrovska (LUKS Bałtyk Dziwnów) – 26,32. W kategorii nordic walking najszybsi byli: Andrzej Karolak (Trzebiatów) – 36,22, Marek Dołęgowski (KS Wyspa Wolin) – 36,23 i Bogdan Wierchanowski (Golczewo)- 36,24. Wśród kobiet zwyciężyła Renata Jarczewska (Goleniów) – 39,41 przed Ireną Wolf (KB Kamień Pom) – 40,23 i Joanną Jastrząb z Międzywodzia – 44,51.

M7 – Jan Wolf – KB Kamień Pom – 28,06

Organizator składa serdeczne podziękowania strażakom OSP Dziwnów Włodzimierzowi Heweltowi Cezaremu Wieczorkowi za obsługę techniczną oraz Andrzejowi Jankowiakowi i Zbigniewowi Kurkowi za pomoc techniczna oraz Dorocie Baryła za obsługę Biura Zawodów. Kolejny bieg już 15 września na trasie długości ok.6370 m Dziwnów – Międzywodzie – Dziwnów. Jak zwykle zapisy od 9.30, start nordic walking 9.45, start biegu 10.00.