Osoby pracujące w ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy rodzinie oraz innych instytucjach publicznych –…

migranciwpolsce.pl 1 godzina temu


Osoby pracujące w ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy rodzinie oraz innych instytucjach publicznych – serdecznie zapraszamy na szkolenie!

Osoby pracujące w instytucjach pomocy społecznej coraz częściej spotykają się z pytaniami dotyczącymi tzw. Karty CUKR. Prawidłowe rozpoznanie statusu pobytowego cudzoziemca ma bezpośredni wpływ na dostęp do świadczeń, realizację usług społecznych oraz adekwatne informowanie beneficjentów o ich prawach i obowiązkach.

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej zasad ubiegania się o zezwolenie na pobyt czasowy z adnotacją „Poprzednio właściciel ochrony czasowej”, procedury składania wniosków oraz skutków uzyskania Karty CUKR dla dalszego pobytu i integracji cudzoziemców w Polsce.

Termin: 2 lipca, godz. 10:00–15:00
Miejsce: Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54
Rejestracja: https://forms.gle/CrWCbYZDugDkna6cA
Więcej informacji: https://forummigracyjne.org/wydarzenie/karta-cukr-nowa-forma-legalizacji-pobytu/
__

Szkolenie odbywa się w ramach projektu współfinansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawa.




Żródło materiału: Polskie Forum Migracyjne

Idź do oryginalnego materiału