Osoby pracujące w ośrodkach pomocy społecznej, centrach pomocy rodzinie oraz innych instytucjach publicznych – serdecznie zapraszamy na szkolenie!
Osoby pracujące w instytucjach pomocy społecznej coraz częściej spotykają się z pytaniami dotyczącymi tzw. Karty CUKR. Prawidłowe rozpoznanie statusu pobytowego cudzoziemca ma bezpośredni wpływ na dostęp do świadczeń, realizację usług społecznych oraz adekwatne informowanie beneficjentów o ich prawach i obowiązkach.
Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej zasad ubiegania się o zezwolenie na pobyt czasowy z adnotacją „Poprzednio właściciel ochrony czasowej”, procedury składania wniosków oraz skutków uzyskania Karty CUKR dla dalszego pobytu i integracji cudzoziemców w Polsce.
Termin: 2 lipca, godz. 10:00–15:00
Miejsce: Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54
Rejestracja: https://forms.gle/CrWCbYZDugDkna6cA
Więcej informacji: https://forummigracyjne.org/wydarzenie/karta-cukr-nowa-forma-legalizacji-pobytu/
__
Szkolenie odbywa się w ramach projektu współfinansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawa.
Żródło materiału: Polskie Forum Migracyjne






![Budżet z nadwyżką i milionowe inwestycje. Wójt Krzysztof Grala z pełnym poparciem rady [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/730621344_1627107732754314_1080207776738247063_n.jpg)




![Ostrołęcka Rada Kobiet rusza do działania. Za nami pierwsze posiedzenie i ważna deklaracja prezydenta! [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/rada_kobiet.png)
![BRZESKO, RZEZAWA. Ponad 6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Powiatu Brzeskiego i gminy Rzezawa [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260624_RFRD_Brzesko-9.jpg)
