Pędził Fiatem jak na rajdzie. Teraz musi sięgnąć głębiej do kieszeni

2 godzin temu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zatrzymali kierującego, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 73 km/h kierowca fiata został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł i 15 pkt. karnych. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące.

- Nadmierna prędkość od lat pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Im szybciej porusza się pojazd, tym dłuższa jest droga hamowania, krótszy czas na reakcję kierowcy oraz znacznie poważniejsze mogą być skutki ewentualnego wypadku - podkreśla podkom. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości oraz dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Chwila brawury może doprowadzić do tragedii, której konsekwencje będą odczuwalne przez całe życie. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialnych decyzji każdego kierującego.

Idź do oryginalnego materiału