Fala upałów sprawiła, iż do MPK Wrocław napływa coraz więcej skarg od pasażerów dotyczących wysokiej temperatury w części autobusów i tramwajów. Przewoźnik zapewnia, iż pracuje nad zwiększeniem liczby klimatyzowanych pojazdów i wskazuje, kiedy cały tabor będzie wyposażony w klimatyzację.